Спеціальні потреби

«Це - вірний крок» - Карпентер про український проект Акту Магнітського


Жінка тримає портрет Магнітського на акції протесту в Москві, 2012
Жінка тримає портрет Магнітського на акції протесту в Москві, 2012

Західні аналітики привітали внесення законопроекту №7438 на розгляд Комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони. Законопроект вносить зміни до існуючого закону "Про санкції" проти порушників прав людини з метою передбачити можливість запровадження "санкцій проти будь-яких осіб, задіяних у корупції, відмиванні коштів або грубому порушенні прав людини", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

"Це - вірний крок". Так прокоментував ініціативи Верховної Ради з розгляду законопроекту дослідник американського центру Байдена і колишній високопосадовець Пентагону Майкл Карпентер.

"Парламент України завтра почне розгляд українського Акту Магнітського", - наголосив у Twitter у вівторок правозахисник та фінансист Білл Браудер. Він подякував співавтору законопроекту народному депутату Сергію Кіралю за провідну роль.

Текст законопроекту, ймовірно, потребуватиме доопрацювання, адже за висновком Науково-експертного управління Верховної Ради, формулювання українського законопроекту неправомірно розширюють повноваження Верховної Ради в сфері санкцій, і деякі положення мають недостатню правову визначеність.

Український Акт Магнітського може стати частиною ініціативи багатьох країн з застосування обмежувальних заходів стосовно осіб, винних у незаконному ув’язненні та смерті Сергія Магнітського. Резолюцією від 28 січня 2014 року Парламентська асамблея Ради Європи закликала країни-учасниці застосувати такі заходи, йдеться в пояснювальній записці.

"Сергій Магнітський – юрист, аудитор фонду Hermitage Capital, який викрив схеми розкрадання посадовими особами Російської Федерації 230 мільйонів доларів США", - наголошують автори законопроекту.

"У відповідь на це, російська влада почала його переслідування, звинувативши в ухиленні від сплати податків та посадивши до слідчого ізолятора. Протягом всього часу арешту він систематично піддавався жорстоким побиттям та тортурам з боку співробітників ізолятора, що врешті-решт призвело до його загибелі. Особливий цинізм російської влади проявився у тому, що особи, безпосередньо винні у смерті пана Магнітського, не лише не були покарані, а й отримали державні нагороди та відзнаки", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Дивіться також: ​Російські хакери заразили вірусами роутери та розподільні інтернет-системи у США та Британії. Відео

  • 16x9 Image

    Оксана Бедратенко

    Вебредакторка, журналістка, економічна оглядачка Української служби Голосу Америки. Висвітлюю теми міжнародних санкцій, економіки воєнного часу, світові тенденції на ринках нафти та газу, новини фінансової сфери. Пояснюю просто складні теми міжнародних відносин, економіки США, України та світу, як в розлогих статтях, так і в коротких графічних відео.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG