Спеціальні потреби

Facebook і Twitter стали доступні в деяких районах Китаю


Соціальна мережа Facebook, яка зазвичай блокується в Китаї, стала доступна користувачам Інтернету в деяких районах країни у вівторок 24 квітня.

Співробітники пекінського бюро «Голосу Америки» змогли отримати доступ до соціальної мережі, використовуючи префікс HTTPS замість звичайного HTTP. Зазвичай таким чином виходять на сайти з використанням безпечного з'єднання.

Інші користувачі в той же день повідомили, що таким же чином змогли увійти в іншу соціальну мережу - Twitter, розмістивши в своїх мікроблогах відповідні записи.

Проте, схоже, що Facebook доступний не на всій території Китаю. Користувачі з міст Чунцин і Нінся Хуейського автономного району повідомляють, що сайт, як і раніше заблокований.

Китай є світовим лідером по числу користувачів Інтернету. Але онлайнова діяльність більше 500 мільйонів чоловік ретельно відстежується і цензурується за допомогою великої системи фільтрації контенту, що отримала назву «Великий китайський файрвол» (Great Firewall Китаю).

Як правило, в країні закритий доступ до Facebook, Twitter і YouTube. Влада говорить, що це робиться для підтримки стабільності і допомагає запобігти поширенню чуток і неправдивих матеріалів.

Близько половини користувачів Інтернету в Китаї користуються вейбо - місцевими аналогами соціальних мереж, які користуються величезною популярністю і які уряду простіше моніторити.

Однак багатьом технічно підкованим інтернет-користувачам вдається обійти файрвол та отримати доступ до іноземних сайтів, використовуючи віртуальні приватні мережі (VPN), які перенаправляють інтернет-трафік через зовнішній сервер і дозволяють зберігати історію відвідин сайтів в таємниці.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG