Спеціальні потреби

Китайські органи влади запроторили до в’язниць 45 уйгурів


Протест у Сіньцзян-Уйгурському автономному регіоні (архівне фото)

Китайські судові органи в неспокійному Сіньцзян-Уйгурському автономному регіоні винесли вироки позбавлення волі 45 особам. Декого із них було засуджено за звинуваченнями, пов’язаними з тероризмом і незаконним перетином кордону. Про це повідомило офіційне інформаційне агентство Сіньхуа.

Представники уйгурської національної меншини висловлюють незадоволення з приводу переслідувань. Китайські органи влади застосовують проти них інтенсивні заходи, оправдуючи їх боротьбою з тероризмом.

Китайські службовці кажуть, що кілька із тих осіб, що порушили кордон, зустрілися з іншими людьми для ознайомлення з мусульманською екстремістською пропагандою та що вони намагалися взяти участь у джихаді. Принаймні декого із них затримала таджицька поліція неподалік кордону з Афганістаном. Інші були ув’язнені за звинуваченням в організації незаконного переходу кордону.

Інформаційне агентство заявило, що двох осіб було засуджено до довічного ув’язнення.

Багато уйгурів нарікають на жорстоке придушення їх культури і релігії, а також економічну маргіналізацію під китайським правлінням. Дедалі більше уйгурів намагається залишити країну. Натомість Китай повторно звинувачує уйгурів у тому, що вони приєднуються до терористичних угруповань і тому робить усе, щоб запобіти їх спробам залишити країну.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG