Спеціальні потреби

Військові кораблі Китаю підійшли до берегів Аляски


Білий дім заявив, що США в цьому не побачили якоїсь загрози. Експерти вважають, що поява кораблів випадково збіглася в часі з поїздкою до Аляски президента Обами.

П'ять кораблів ВМС Китаю були помічені в міжнародних водах біля берегів Аляски, повідомили представники США.

Багато аналітиків бачать в цьому нову спробу Пекіна розширити свою військову присутність далеко від власної території.

Представник Пентагону Білл Урбан підтвердив факт присутності кораблів, зазначивши, що США вперше спостерігають кораблі ВМС Китаю в Беринговому морі.

«Ми поважаємо право всіх країн вільно проводити військові судна в міжнародних водах відповідно до норм міжнародного права», - заявив він, додавши, що американські військові стежать за китайськими кораблями.

Представник Білого дому Джош Ернест заявив, що представники США не помітили ніяких «загрозливих дій» з боку кораблів, додавши, що мета їх присутності «досі не ясна».

Поява китайських кораблів збіглася в часі з візитом на Аляску президента Барака Обами, яким він хотів зміцнити підтримку його політики у сфері охорони навколишнього середовища для боротьби зі змінами клімату.

Проте співробітник Центру стратегічних і міжнародних досліджень Ральф Косса сумнівається, що Пекін спеціально приурочив передислокацію кораблів до поїздки Обами.

«Думаю, їх присутність під час візиту Обами скоріше випадковість, ніж навмисні дії, оскільки такі переміщення зазвичай плануються за кілька місяців, і я не думаю, що хтось ще кілька днів тому знав, що Обама поїде на Аляску», - заявив Косса «Голосу Америки».

Тим не менш, присутність кораблів мала стати сигналом для США, вважає він.

«Вона говорить про те, що в якийсь момент китайці будуть такими ж настирливими, як і ми, коли справа доходить до перебування в міжнародних водах поблизу берегів іншої країни, і ми повинні звикнути до цього», - заявив експерт.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG