Спеціальні потреби

Збільшується напруження з приводу архіпелагу Спратлі в Південно-Китайському морі


Штучний острівець Fiery Cross Reef

Збільшується напруження між Китаєм і його сусідами після того, як Пекін випробував злітно-посадкову смугу на одному із побудованих островів у Південно-Китайському морі.

Цивільний літак приземлився на злітно-посадковій смузі на одному з островів Спратлі (Fiery Cross Reef). Китай та інші країни азійсько-тихоокеанського регіону висувають претензії на багато островів і рифів архіпелагу, включно з Тайванем, В’єтнамом і Філіппінами. В’єтнам передав Китаю офіційний дипломатичний протест з приводу цих дій, тоді як представник Міністерства закордонних справ Філіппін заявив у понеділок, що планує вдатися до подібних дій.

Представник Міністерства закордонних справ Китаю заявив, що літак надіслано на острів для встановлення того, чи злітно-посадкова смуга відповідає стандартам цивільної авіації.

Торік Пекін розпочав масштабні будівельні роботи, для перетворення частково затопленого рифу на острів, на якому можуть бути побудовані злітно-посадкові смуги та інші об’єкти.

Представник Державного департаменту США Джон Кірбі заявив у понеділок, що випробувальний політ на один з островів «збільшує напруження і загрожує регіональній стабільності». У жовтні минулого року Вашингтон надіслав ракетний есмінець у район за 22 кілометри від рифу Субі. Операція мала на меті встановити правила «свободи навігації» у міжнародних водах.

Дивіться також: Ось що американські «ополченці» розповіли про свої вимоги

Ось що американські "ополченці" розповіли про свої вимоги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG