Спеціальні потреби

Китай запустив у космос п’яту пілотовану місію


Китай зробив черговий важливий крок на шляху до створення власної космічної станції.

Космічний корабель «Шеньчжоу-10» відправився в космос зі стартового майданчика космодрому в пустелі Ґобі. За запуском спостерігав президент Китаю Сі Цзіньпін та інші представники китайського керівництва.

На борту корабля перебуває екіпаж з трьох австронавтів, в тому числі одна жінка.

Передбачається, що політ триватиме 15 днів, що на два дні довше, ніж аналогічна торішня місія. Космічний корабель зістикується з експериментальною космічною лабораторією "Тяньгун-1», яка є прототипом повноцінної космічної станції.

Стиковка та інші заплановані випробування на борту космічного корабля вважаються важливим кроком у напрямку створення постійної космічної станції, чого Китай сподівається завершити до 2020 року.

Китай запустив першу людину в космос в 2003 році. Відтак, через п'ять років пізніше китайський австронавт здійснив перший вихід у відкритий космос.

Досі, Китай здійснив запуск 5 пілотованих космічних кораблів, відправивши у космос 11 осіб, у тому числі двох жінок.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG