Спеціальні потреби

Китай: Абе веде Японію в «дуже небезпечному напрямку»


Голова Постійного представництва КНР в ООН піддав Японію гострій критиці і звинуватив прем’єр-міністра Сіндзо Абе у тому, що своїм візитом до спірного меморіалу жертвам Другої світової війни, присвяченого й засудженим воєнним злочинцям, він повів свою країну в «дуже небезпечному напрямку».

У розмові з кореспондентами у середу, Лю Цзеі сказав, що, в принципі, Абе «став на бік воєнних злочинців», відвідавши токійський храм Ясукуні, який, за його словами, «прославляє мілітаризм та агресію».

Лю Цзеі закликав міжнародну спільноту винести попередження про те, що Абе необхідно спростувати своє хибне бачення історії, виправити свої помилки і не йти далі в помилковому напрямку».

У свою чергу, голова Постійного представництва Японії при ООН заявив, що Абе не мав наміру віддати шану воєнним злочинцям чи прославляти мілітаризм, а вшанувати пам’ять японських жертв війни.

Він також повторив заклик прем’єр-міністра Абе розпочати прямі переговори з Китаєм у цій справі, яка є найостаннішим дражливим питанням в дедалі більш напружених відносинах між Китаєм та Японією. Пекін відкинув таку пропозицію.
XS
SM
MD
LG