Спеціальні потреби

Китай посилює цензуру в Інтернеті


Влада Китаю розглядає можливість розширити свій контроль над популярними китайськими Інтернет-форумами та сайтами блогерів. У четвер уряд оприлюднив список запропонованих поправок до закону про Інтернет, мета яких – посилити тиск на соціальні мережі і домогтися від них боротьби з анонімними коментаторами.

Нещодавно Китай посилив контроль над Інтернетом, ввівши вимогу, згідно з якою користувачі майже усіх мікроблогів країни мають реєструвалися під своїм справжнім іменем. Однак, враховуючи, що кількість блогерів в країні становить близько 300 мільйонів осіб, забезпечити дотримання цієї вимоги поки що не вдалося.
Поправки, запропоновані у четвер, передбачають введення кримінальної відповідальності та анулювання ліцензій на комерційну діяльність для компаній, які не виконують згаданої вимоги.

Реєстрація під справжнім іменем також обов’язкова для всіх, хто розміщує інформацію на Інтернет-форумах і блогах.

В останні місяці масштабна група Інтернет-цензорів Китаю вводить дедалі більше обмежень для користувачів Інтернету. Експерти кажуть, що це пов’язано із наближенням зміни керівництва Комуністичної партії, яке відбувається раз на десятиліття.

Уряд стверджує, що цензурна політика спрямована на підтримання соціальної стабільності і допоможе зупинити поширення неправдивих чуток і неетичної інформації.

Мікроблоги стали особливо популярними в Китаї за останні роки. Західні соціальні мережі сайти, такі як Фейсбук та Твіттер в країні заблоковані.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG