Спеціальні потреби

Барак Обама та Далай Лама вітають «Голос Америки» із 70-річчям


У середу сьомого березня «Голос Америки» святкує 70-ту річницю свого заснування. Перша радіопрограма «Голосу Америки» вийшла в ефір 1 лютого 1942-го року на території нацистської Німеччини та інших країн Європи, охоплених війною. Перші радіопрограми створювалися невеликим колективом журналістів та транслювалися з невеличкої орендованої квартири у Нью-Йорку, за допомогою радіопередавачів Бі-Бі-Сі. За 70 років своєї історії «Голос Америки» перетворився в одну з найбільших мультимедійних організацій світу, програми якої виходять 43-ма мовами та сягають аудиторії в 141 мільйон глядачів та слухачів щотижня.

«Починаючи з першої передачі під час Другої світової війни – і до сьогоднішнього часу – «Голос Америки» є голосом свободи. Задовго до того як ми навіть почали говорити про «публічну дипломатію», ви зробили своїм завданням допомогти Америці спілкуватися зі світом – показати справжній характер нашої країни, ідеали та свободи, в які ми віримо», – заявив у своєму привітальному посланні президент США Барака Обама.

«У регіонах світу, де голос свободи придушується, ви стояли на передовій боротьби за вільні мас-медіа. І інколи ви ризикували та навіть жертвували своїм життям. У цьому році ми втратили пакистанського кореспондента, який, незважаючи на численні погрози, присвятив себе забезпеченню аудиторії чесною та справедливою інформацією про свій регіон світу», – сказала Державний секретар Гілларі Клінтон.

«Коли я перебувала під домашнім арештом, моїм єдиним контактом зі світом були радіопрограми, які я уважно слухала. Саме це допомогло мені повернутися в політичне життя негайно після звільнення. І за це я завжди буду вдячна «Голосу Америки» та іншим медійним організаціям», – поділилася власним досвідом опозиційний лідер Бірми Аунг Сан Су Чжі.

«У 70-ту річницю Голосу Америки я хочу передати свої найтепліші привітання. Я добре пам’ятаю ніч 17 березня 1959-го року, коли ми втекли з Лхаси. В цей день і наступні дні під час нашого переходу до Індії керівник моєї безпеки слухав передачі «Голосу Америки», аби дізнатися, що відбувається в Тибеті. На жаль, цензура та перекручування новин досі зберігаються в певних регіонах світу. Я вірю, що медійні організації, такі як «Голос Америки», є критично необхідними для надання повноцінної та незалежної інформації», – сказав у своєму привітанні Далай Лама.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG