Спеціальні потреби

Ґуґл попереджає користувачів Gmail про проплачені державою кібер-атаки


Інтернет-компанія Ґуґл попереджає користувачів своєї популярної служби електроної пошти Gmail про те, що вони можуть стати мішенню кібер-атак, профінансованих на державному рівні.

Компанія зі штаб-квартирою в Каліфорнії представила у вівторок нову систему попередження, яка повідомляє користувачів Gmail про те, що на їх аккаунт може бути здійснена кібер-атака.

Багато користувачів Gmail в Китаї отримали це попередження вже в середу у формі банера, розташованого у верхній частині екрану. Це повідомлення також з’явилося в кількох користувачів в США та Японії.

Ґуґл пояснив, що це повідомлення ще не означає, що користувач став жертвою кібер-атаки, а лише те, що він може стати її мішенню. Компанія закликала користувачів Gmail посилити свої паролі та запровадити інші заходи з метою збільшення рівня безпеки.

Ґуґл не повідомляє, звідки він знає, що ці атаки профінансовані державою. Але в компанії говорять, що «детальний аналіз» та «повідомлення жертв» вказують на те, що в кібер-атаки залучені уряди та групи, що фінансуються державами.

Хоча в компанії не говорять, про яку саме державу йде мова, фахівці вважають, що це Китай, з яким Ґуґл перебуває у тривалому конфлікті через питання цензури та приватності.

У минулому Ґуґл уже звинувачував Китай в Інтернет-тероризмі. Минулого року компанія звинуватила хакерів, що базуються в Китаї, у взломі аккаунтів сотень людей, включно з високопосадовцями США, журналістами та китайськими політичними активістами.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG