Спеціальні потреби

Убитий у Китаї британець був співробітником агентства МI6


Впливова американська газета «Волл-стріт джорнел» повідомила, що знайшла докази, що британський бізнесмен, якого вбила дружина колись впливового китайського політика Бо Сілая, працював на британське розвідувальне агентство МI6.

Газета заявила, що проведене нею слідство виявило, що британець Ніл Гейвуд постачав М16 дані про родину Бо Сілая протягом понад року, до часу вбивства у листопаді минулого року. Рослідування було основане на розмовах з британськими офіційними особами і друзями Гейвуда.

Дружина Бо Сілая – Гу Кайлай – була засуджена у серпні за вбивство 41-річного Гейвуда з приводу, на думку китайського суду, бізнесової суперечки. Багато друзів Гейвуда заявили, що в офіційному повідомленні про вбивство було багато непослідовностей.

Британський уряд намагався твердити, що він не мав нічого з Гейвудом, про якого вже раніше поширювались здогади, що він мав зв’язки із згаданим розвідувальним агентством. У квітні міністр закордонних справ Великобританії Вільям Гейґ навіть зробив заяву, що Гейґ ніяким чином не був службовцем британського уряду. Назал офіційні особи не коментують справ, які стосуються розвідувальної діяльності.
XS
SM
MD
LG