Спеціальні потреби

Рух «Чесно» перевірив кандидатів у депутати за списками


Партійні списки 6-ти найбільш популярних політичних сил пройшли перевірку рухом «Чесно». Перевіряли, правда, не всіх, а лише тих кандидатів, які знаходяться у прохідних, за даними соціологів, частинах списків.
За даними руху «Чесно» серед 430 кандидатів від Партії регіонів, Об’єднаної опозиції, партії «УДАР», Комуністичної партії, ВО «Свобода» та партії «Україна – Вперед!» виявилося 242 кандидата, які порушили принаймні один з чотирьох критеріїв руху.

«У кожній партії були свої «фірмові» порушення. Серед «регіоналів» найбільше тих, хто порушував критерій «причетності до корупційних дій», серед представників «Свободи», «УДАРУ» та Компартії».
Вікторія Сюмар
Дослідники оцінювали кандидатів у депутати за такими критеріями: відсутність фактів порушень прав і свобод людини, непричетність до корупційних дій, прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя та незмінність політичної позиції у відповідності з волевиявленням виборців.

У результаті, у списку Партії регіонів із 120 перевірених виявилося 105 порушників, в Об’єднаній опозиції 74 порушника із 120, в «УДАРІ» – 19 з 70-ти, в КПУ – 23 з 70, у Свободі – 9 з 25, в партії «Україна – Вперед!» – 12 з 25. За даними «Чесно», найбільше порушників серед кандидатів провладної партії.

Як прокоментувала директор Інституту масової інформації Вікторія Сюмар, кожна партія мала свої «фірмові» порушення:

«У кожній партії були свої «фірмові» порушення. Серед «регіоналів» найбільше тих, хто порушував критерій «причетності до корупційних дій», серед представників «Свободи», «УДАРУ» та Компартії — критерії «прозорість задекларованих доходів та майна та їх відповідність способу життя», – зазначила Вікторія Сюмар.

Загалом, найбільш поширеним порушенням є причетність до корупційних дій. За словами дослідників, 73 регіонали та 48 кандидатів від Об’єднаної опозиції порушили цей критерій. За кількістю порушень критерію щодо прав і свобод людини лідирують Партія регіонів, ВО «Свобода» та КПУ.

Серед партійних лідерів, найбільшою порушницею виявилася лідерка партії «Україна – Вперед!» Наталія Королевська, яка «відзначилася» у кожній категорії. За інформацією руху «Чесно», Королевська причетна до замовлення джинси про неї та її політичну силу в різноманітних ЗМІ; її вихід із фракції БЮТу є невідповідністю критерію «незмінність політичної позиції». Також «Чесно» виявив факти причетності Наталії Королевської до корупційних дій та невідповідність задекларованих доходів способу життя. Подібний аналіз можна знайти на кожного перевіреного кандидата на офіційній веб-сторінці руху.

Результати перевірки кожного списку активісти передали до головних офісів усіх 6-ти політичних сил. Втім, реакція надійшла не від кожної. Так, заступник голови Всеукраїнського об’єднання «Свобода» з політичних питань Андрій Мохник передав активістам у відповідь «Кобзаря» Тараса Шевченка, запропонувавши і його перевірити на критерії руху «Чесно». За словами Андрія Мохника, «ключовими принципами оцінки кандидатів мали би бути патріотизм, робота в ім’я нації і держави, захист національної честі і гідності».

Наразі рух «Чесно» збирається перевіряти кандидатів у депутати по мажоритарному виборчому округу.

Відео - найголовніше

Можливий шатдаун у США — що це означає для України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:08 0:00
XS
SM
MD
LG