Спеціальні потреби

Глядачі «викупили» ТВі у податківців


ТВі розрахувався з податковою. Заклик «викупити ТВі, як колись Тараса Шевченка» спрацював. Опальному телеканалу, якому загрожувало закриття, вдалося зібрати необхідну суму в необхідний термін.

«Сьогодні о 16 годині ми сплатили Державній податковій службі 4 098 451 грн. Ми переконані, що ця сума нарахована нам безпідставно, з метою тиску на телеканал, з метою закрити нас перед виборами. Але завдяки вам, наші шановні глядачі, наші друзі та симпатики, ми завадили планам влади», – написав у подяці на сайті ТВі у понеділок гендиректор телеканалу Микола Княжицький.

Понад 4 мільйони гривень пожертв за 10 днів. Це вперше в Україні глядачі зібрали таку велику суму на підтримку свого улюбленого телеканалу. Княжицький побачив у цьому прообраз телебачення, яке фінансується громадою і працює на її інтереси. «Ми справді створюємо разом з вами справжнє громадське телебачення», – заявив гендиректор ТВі.

"Але завдяки вам, наші шановні глядачі, наші друзі та симпатики, ми завадили планам влади".
Микола Княжицький
Телеканал оприлюднив список жертводавців, серед яких окремі громадяни, підприємства, організації, церкви, громади міст, – загалом перерахували гроші 11 тисяч благодійників. Половину необхідної суми надала опозиція. Як заявив минулої п’ятниці один з її лідерів Арсеній Яценюк, Об’єднана опозиція «Батьківщина» вирішила зменшити фінансування власної виборчої кампанії і виділити 2 мільйони гривень «на те, щоб не відключили телеканал ТВі».

А тим часом Державна податкова служба привітала рішення телеканалу відшкодувати податковий борг. При цьому податківці наголосили: гроші стягуються не на користь Податкової, а у держбюджет.

«Податкова служба, виконуючи свої законні обов’язки, захистила інтереси держави», – заявили у відомстві Олександра Клименка. Як тут стверджують, у діях податківців щодо ТВі не було жодної упередженості і ніяких політичних мотивів; ішлося про розслідування фактів порушення податкового законодавства.

Натомість канал ТВі, хоч і сплатив борг, продовжує наполягати на його незаконності. На думку менеджменту, влада застосувала черговий, цього разу фінансовий важіль тиску на єдиний незалежний телеканал.

Нагадаємо: 12 вересня ТВі програв суд Державній податковій службі і був зобов’язаний сплатити понад 4 мільйони гривень штрафу. Несплата цієї суми у встановлені судом вкрай стислі строки – до 24 вересня – загрожувала блокуванням фінансових рахунків та зупинкою роботи каналу. Щоб зібрати необхідну суму, канал оголосив акцію «Врятуй ТВі» та звернувся до глядачів по допомогу.

Нагадаємо також: історія з «викуповуванням» телеканалу у Податкової – далеко не перша проблема, з якою останнім часом зіткнувся ТВі. Канал позбавляли ліцензії на цифрове мовлення; на гендиректора Княжицького порушували, а тоді закривали кримінальну справу за несплату податків; телеканал вимикали з кабельних мереж. При цьому на ТВі заявляють про політичні переслідування з боку влади. Посадовці політичну «підкладку» проблем ТВі заперечують.

Відео - найголовніше

Імунітет "трійки" у розслідуванні злочинів агресії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG