Спеціальні потреби

Країни Європи стурбовані «агресивною поведінкою» Росії


штаб-квартира НАТО у Брюсселі
штаб-квартира НАТО у Брюсселі

Анексія Росією Криму минулого року і її підтримка прокремлівських бойовиків у Східній Україні викликали занепокоєння у країнах Балтії та Східної Європи.

За повідомленням агентства Reuters, лідери дев'яти держав Центральної та Східної Європи, а також Балтійських країн в середу опублікували спільну заяву, в якій висловили «серйозне занепокоєння» з приводу «агресивної поведінки» Росії і виступили за постійну присутність НАТО в регіоні.

«Ми твердо наполягаємо на тому, що повернення Росії до поваги міжнародного права і дотримання своїх міжнародних зобов'язань, обов'язків і обіцянок є необхідною умовою для того, щоб відносини між Росією і НАТО були засновані на довірі», - заявили лідери в спільній декларації, з якою вони виступили в Бухаресті.

Анексія Росією Криму минулого року і її підтримка прокремлівських бойовиків у Східній Україні викликали занепокоєння у балтійських та східноєвропейських країнах.

У декларації також стверджується, що лідери об'єднають зусилля для забезпечення «потужної, надійної і постійної» військової присутності НАТО в регіоні і будуть виступати за розширення співпраці між ЄС та Альянсом.

Наступний саміт НАТО пройде 8-9 липня у Варшаві.

Дивіться також: Допомагати Україні немає сенсу – американський публіцист

Відрадити США допомагати Україні спробував авторитетний публіцист. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:32 0:00

XS
SM
MD
LG