Спеціальні потреби

Бойовики російського Кавказу приєднуються до «Ісламської держави»


Абу-Бакр аль-Багдаді

Ісламські бойовики в чотирьох регіонах російського Кавказу присягнули на вірність «Ісламській державі».

Про це йдеться на розміщеному в Інтернеті аудіозаписі, який був схвально зустрінутий самою «Ісламською державою».

Новина викликала побоювання, що джихадистське угруповання посилює свій вплив серед молодих ісламістів регіону, які можуть спробувати проявити себе в жорстоких атаках на території Росії.

Аудіозапис з’явився на YouTube в неділю. У ньому говориться, що всі бойовики російського Дагестану, Чечні, Інгушетії та Кабардино-Балкарії присягнули на вірність лідерові «Ісламської держави» Абу-Бакру аль-Багдаді.

У зверненні арабською та російською мовами чоловічий голос каже, що всі моджахеди Кавказу одностайні в цьому рішенні, і що у них немає ніяких розбіжностей з цього питання.

Представник «Ісламської держави» у вівторок вітав це повідомлення, назвавши місцевого молодого польового командира лідером угруповання на Кавказі.

«Ми вітаємо солдатів "Ісламської держави" на Кавказі. Вітаємо їх з принесенням присяги халіфу, – йдеться в заяві Абу Мохаммеда аль-Аднана. – Він приймає вашу присягу і призначає шейха Абу Мохаммеда аль-Кадарі главою Кавказу».

На фотографіях, розміщених на джихадистських сайтах, в аль-Кадарі впізнається Рустам Асельдеров – колишній «амір» угруповання бойовиків «Імарат Кавказ» у Дагестані, зміщений з цієї посади після того, як у грудні він став першим великим кавказьким лідером, який приніс присягу аль-Багдаді.

«Ісламська держава» проявляє певний інтерес до Росії, хоча вона розташована відносно далеко від основної території, яку контролює угруповання. У травні ІД навіть випустила глянцевий журнал російською мовою.

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG