Спеціальні потреби

Папа закликав священиків відпускати жінкам гріх аборту


Папа Франциск закликає священиків відпускати жінкам «гріх аборту» під час прийдешнього «Святого року милосердя». Цей крок іде врозріз із традиційною позицією Римо-католицької церкви.

У листі, опублікованому у вівторок у Ватикані напередні Святого року, що почнеться у грудні, Папа сказав, що «дехто сприймає аборт поверхово», але багато інших «вважають, що в них немає іншого вибору». Він заявив, що священики можуть відпускати гріх жінкам, які щиро каються.

Аргентинський понтифік сказав, що добре знає про тиск з вимогою перервати вагітність, з яким стикаються деякі жінки, додавши, що він «зустрів так багато жінок, які несуть у своєму серці шрам цього болючого рішення».

Католицька церква вважає аборт серйозним гріхом, що карається відлученням від Церкви та приреченням їх до пекла в потойбічному житті.

Франциск є першим неєвропейським Папою за 1300 років, і він першим виявив терпимість щодо заборонених тем, хоча й не виказав жодного наміру скасувати осуд абортів Католицькою церквою.

Консерватори всередині Церкви стривожені тим, що тон висловлювань Папи з цього питання менш суворий, аніж у його попередників.

Франциск сказав, що не можна відмовляти в Господньому прощенні тим, хто покаявся, і дав усім священикам владу відпускати гріх під час «Святого року милосердя», який триватиме з 8 грудня 2015 до 20 листопада 2016 року.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG