Спеціальні потреби

На Кубі розпочався тижневий період жалоби за Кастро


Американці кубинського походження радіють з приводу смерті диктатора
Американці кубинського походження радіють з приводу смерті диктатора

Згідно з передбаченнями, величезні натовпи людей зберуться в понеділок на відомій Площі революції в Гавані на початок тижневого прощання з революційним лідером країни – людиною, яку багато шанували і багато ненавиділи.

«На кого не матиме впливу ця людина, яка зробила все для нас, сказав Хосе Луїс Еррера. – Він був дороговказом для мене і для моїх дітей. Він є моїм богом».

Берта Солер, лідер антикастрівського угруповання «Жінки у білому» сказала: «Ми не не радіємо з приводу смерті людини. Ми радіємо з приводу смерті диктатора».

Кастро, якому було 90 років, помер у п’ятницю. Він довгий час хворів, але причини смерті не подано.

По всій країні приспущено національні прапори.

Починаючи із середи, попіл Кастро завезуть до східного регіону острова у ті місця, звідки молодий революціонер і його повстанці наближалися до Гавани з гір Сьєрра-Маестра перед тим, як він захопив владу у січні 1959 році.

Прах покійного Кастро спочине 4 грудня в місті Сантьяго-де-Куба на цвинтарі Санта Іфігенія.

У неділю у Маямі організація «Жінки у білому», разом з іншими організаціями кубинських інакодумців закликали до спільних протестів у середу на підтримку демократії на Кубі.

Організація «Жінки у білому» була заснована у 2003 році на підтримку чоловіків, ув’язнених за опозицію до однопартійної системи. Ця організація вже протягом 13 років влаштовує в Гавані щотижневі протести.

Тимчасом у населеній переважно кубинцями «Малій Гавані» у Маямі американці кубинського походження танцювали і раділи з приводу відходу Кастро, відзначаючи офіційний кінець контроверсійного життя і правління Кастро. Чоловіки й жінки, молоді і старші віком, йшли походом і танцювали, тоді як інші вимагали демократичного майбутнього для батьківщини своїх предків.

Дивіться також: Громада кубинських вигнанців у Маленькій Гавані, Флорида, святкує смерть Фіделя Кастро

Громада кубинських вигнанців у Маленькій Гавані, Флорида, святкує смерть Фіделя Кастро. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

XS
SM
MD
LG