Спеціальні потреби

Криза в Україні - головна тема саміту ОБСЄ у Варшаві


Бенджамін Кардин

Саміт ОБСЄ з прав людини цього року проходить в той час, коли російська агресія в Україні ставить під загрозу основні принципи ОБСЄ, заявив напередодні відкриття саміту в столиці Польщі співголова Гельсінської комісії Конгресу CША сенатор-демократ Бенджамін Кардин.

Кардин очікує, що криза в Україні, а також дії російських властей всередині самої Росії, які цинічно закривають можливості громадянського суспільства виражати свою думку або вносити вклад в життя країни, стануть основними темами обговорення на саміті.

«Я радий, що в цей складний час американську делегацію очолює професор Браян Атвуд. Ми керуємося тими ж зобов'язаннями, які учасники ОБСЄ дали один одному майже 25 років тому про пошанування прав людини всередині будь-якої країни, що є предметом занепокоєння для всіх держав - зазначив Кардин в заяві.

У свою чергу, співголова Гельсінської комісії від Палати представників, конгресмен-республіканець Крис Сміт заявив, що серйозні порушення прав людини Росією в Україні повинні стати центральним питанням дискусій під час саміту ОБСЄ.

Крім цього, за словами Сміта, на порядку денному саміту має бути порушена тема відроджуваного в деяких країнах регіону ОБСЄ антисемітизму. Це ж слід підняти і на конференції «Берлін плюс 10» в листопаді, зазначив Сміт. За його словами, саміт також має намір обговорити проблеми боротьби з незаконною торгівлею людьми.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG