Спеціальні потреби

У Мінську домовилися про створення буферної зони на Донбасі


Мінськ - учасники контактної групи з врегулювання ситуації на сході України
Мінськ - учасники контактної групи з врегулювання ситуації на сході України

Учасники контактної групи з врегулювання ситуації на сході України підписали в Мінську меморандум про реалізацію протоколу від 5 вересня. Меморандум складається з 9 пунктів. Про це заявив колшиній президент України Леоніда Кучма.

"Перший з них - припинення застосування зброї обома сторонами, друге - зупинка підрозділів і формувань на позиціях за станом на 19 вересня. Третє - заборона застосування всіх видів зброї і наступальних дій", - сказав Кучма журналістам за підсумками зустрічі.

Крім того, учасники переговорів у Мінську домовилися про створення буферної зони в районі конфлікту на сході України завширшки не менш як 30 км.

«Меморандум передбачає відведення великокаліберної зброї на відстань не менше ніж 15 кілометрів з кожного боку. Таким чином, створюється зона безпеки завширшки не менше ніж 30 кілометрів», – зазначив Кучма.

«Останній пункт (меморандуму) – це виведення всіх іноземних збройних формувань з території України. Також передбачено виведення всіх так званих найманців», – додав він.

Крім того, документ передбачає заборону на установку нових мінних споруд поблизу населених пунктів, а також вимогу щодо розмінування вже існуючих пристроїв.

«Меморандум передбачає розгортання груп спостерігачів ОБСЄ уздовж всього російсько-українського кордону», – заявив Кучма.

"Були порушення. Але сьогодні поставлено останню крапку. Ми розведемо війська на відстань 30 км, що гарантуватиме безпеку", - сказав Кучма.

У свою чергу спецпредставник ОБСЄ Гайді Тальявіні заявила, що "сторони домовилися про моніторинг режиму припинення застосування зброї в тій зоні, про яку ми домовилися раніше".

Крім Кучми і Тальявіні, в переговорах брали участь посол Росії в Україні Михайло Зурабов, а також "прем'єр самопроголошеної Донецької народної республіки" Олександр Захарченко, "віце-прем'єр ДНР" Андрій Пургін і лідер "Луганської народної республіки" Ігор Плотницький. Як уточнив Зурабов, досягнуті 19 вересня домовленості почнуть виконуватися через добу.

XS
SM
MD
LG