Спеціальні потреби

ОБСЄ оприлюднила текст мінського Меморандуму


Учасники Тристоронньої контактної групи
Учасники Тристоронньої контактної групи

На сайті ОБСЄ в суботу з'явився текст Меморандуму про виконання положень Протоколу за підсумками консультацій Тристоронньої контактної групи щодо кроків, спрямованих на імплементацію Мирного плану президента України Петра Порошенка та ініціатив президента Росії Володимира Путіна.

У документі наголошується, що на виконання пункту 1 протоколу від 5 вересня учасники тристоронньої контактної групи у складі представників України, Росії, ОБСЄ і представники окремих районів Донецької та Луганської областей досягли порозуміння щодо наступних заходів, покликаних закріпити домовленості про двостороннє припинення застосування зброї.

Повний текст Меморандуму:

«1. Припинення застосування зброї вважається загальним.

2. Зупинка підрозділів та військових формувань сторін на лінії сутичок станом на 19 вересня 2014 року.

3. Заборона на застосування всіх видів зброї і ведення наступальних дій.

OSCE -- a Memorandum on ceasefire in Eastern Ukraine signed in Minsk on 19Sep2014 is officially published, 20Sep2014

4. Протягом доби з моменту ухвалення цього Меморандуму – відведення засобів ураження калібром понад 100 міліметрів від лінії сутичок на відстань не менше 15 кілометрів і з кожного боку (за винятком зазначених нижче), зокрема з населених пунктів, що надасть можливість створити зону припинення застосування зброї завширшки не менше 30 кілометрів (зону безпеки).

При цьому відвести від лінії сутичок сторін артилерійські системи

OSCE -- a Memorandum on ceasefire in Eastern Ukraine signed in Minsk on 19Sep2014 is officially published, 20Sep2014

калібру понад 100 міліметрів на видалення їх максимальної дальності стрільби, зокрема:

– 100 мм гармати МТ-12 – 9 км; 120 мм міномети – 8 км; 122 мм гаубиця Д-30 (2С1 «Гвоздика») – 16 км; 152 мм 2С5 «Гіацинт-С» (2С3 «Акація», 2С19 «Мста-С», 2А65 «Мста-Б») – 33 км, РСЗВ 9К51 «Град» – 21 км, 9К57 «Ураган» – 36 км, 9К58 «Смерч» – 70 км, РСЗВ «Торнадо-Г» – 40 км, РСЗВ – «Торнадо» – 70 км, РСЗВ «Торнадо-С» – 120 км;

- тактичні ракетні комплекси – 120 км.

5. Заборона на розташування важкого озброєння та військової техніки в районі, обмеженому населеними пунктами Комсомольське, Кумачове, Новоазовськ, Саханка, за моніторингу ОБСЄ.

6. Заборона на в становлення нових мінно-вибухових інженерних загороджень у межах зони безпеки.

Зобов'язання на зняття раніше встановлених мінно-вибухових загороджень у зоні безпеки.

7. Заборона з моменту ухвалення цього Меморандуму польотів бойової авіації та іноземних безпілотних літальних засобів (БПЛА), за винятком БПЛА, використовуваних моніторинговою (наглядовою) місією ОБСЄ, уздовж всієї лінії сутичок сторін у зоні припинення застосування зброї на ширину не менше 30 кілометрів.

8. Розгортання в зоні припинення застосування зброї моніторингової (наглядової) місії ОБСЄ в складі груп спостерігачів Організації протягом доби з моменту ухвалення цього Меморандуму. Цю зону доцільно розділити на сектори, кількість і межі яких погодити під час підготовки до роботи моніторингової (наглядової) місії ОБСЄ.

9. Виведення усіх іноземних збройних формувань, військової техніки, а також бойовиків і найманців з території України при моніторингу ОБСЄ».

Документ датований 19 вересня 2014 року. Його підписали посол Гайді Тальявіні (ОБСЄ), другий президент України Леонід Кучма, посол Росії в Україні Михайло Зурабов, а також Олександр Захарченко (угруповання «ДНР») та Ігор Плотницький (угруповання «ЛНР»).

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG