Спеціальні потреби

Неподалік Капітолію несподівано приземлився невеликий вертоліт


Експерт перевіряє літальний апарат на галявині біля Капітолію

61-річний листоноша з Флориди приземлив невеликий літак на галявині перед Капітолієм. Інцидент став ще одним випадком у низці порушень безпеки у Вашингтоні.

Працівник пошти Даґ Гьюз готувався до свого польоту на низькій висоті завчасно. Він навіть записав коротке відео звернення, де пояснив причини свого вчинку:

«Я збираюся мати 535 листів, які будуть прив’язані до шасі у коробці, і усі вони будуть адресовані кожному члену Конгресу».

Листи закликають законодавців змінити закони, які регулюють фінансування передвиборчих перегонів. Гьюз заявив, що хоче, щоб мільйони американців вдалися до дій проти впливу великих грошей на політику.

Поліція Капітолію швидко впоралася з Гьюзом після його приземленням. Один зі свідків розповів, що на флоридського поштаря одягли наручники та відвезли.

Говорить очевидець Могок:

«Виглядає як жарт: пошта надає спеціальні послуги. Наприклад - спеціальну доставку. Зараз поліція робить спеціальну доставку безпосередньо до в’язниці».

Гьюз запевняє у своєму відео, що не має наміру завдавати ніякої шкоди. Він також зазначає, що майже відмовився від своєї божевільної ідеї, однак думка про корумпованість американської політичної системи не давала йому спокою. Він заявив про це заздалегідь журналістові з Тампа Бей Бену Монтґомері:

«Торік влітку мені зателефонував чоловік, який сказав: «Я збираюся зробити акт громадянської непокори. Ніхто не постраждає. Я довго думав над цим і зроблю шоу, щоб привернути увагу до того, як фінансуються вибори в країні».

Незважаючи на завчасне попередження, ані правоохоронці, ані туристи не були готові до такого розвитку подій. Говорить туристка Елізабет Еванс:

«Він прилетів та приземлився на галявині. Відразу ж до нього прибігла поліція. Було багато сирен та дійства».

Інцидент є одним з випадків у тривожній серії подій, які мали місце поблизу офіційних будівель у Вашингтоні. Так, минулої суботи чоловік наклав на себе руки біля будівлі Капітолію, вистреливши собі у голову. Це сталося у переповненому туристами Національному Моллі, які приїхали на щорічний фестиваль цвітіння вишні.
У жовтні минулого року чоловік перестрибнув через паркан Білого дому та встиг дістатися резиденції президента. Через цей інцидент керівник служби безпеки Білого дому подав у відставку.

XS
SM
MD
LG