Спеціальні потреби

Канада бачить необхідність повороту в стосунках з Росією


Стефан Діон
Стефан Діон

Міністр закордонних справ Канади дав зрозуміти, що має намір змінити характер відносин з Росією, заявивши, що розрив з’язків з Москвою не привів до позитивних результатів.

Виступаючи в університеті Оттави, Стефан Діон міркував про свою філософію «відповідального переконання», якою, за його словами, він буде керуватися при прийнятті рішень на посаді міністра.

Цей підхід може привести до деякого потепління у відношенні Канади до уряду президента Росії Володимира Путіна.

«Розрив зв’язків з Росією більше не несе ніяких позитивних наслідків ні для кого – ні для канадців, ні для російського народу, ні для України, ні для глобальної безпеки», – сказав Діон.

«Канада повинна перестати бути, фактично, єдиною країною, яка проводить стосовно Росії політику «порожнього крісла», бо цим ми лише караємо себе», – додав глава канадської дипломатії.

Під політикою «порожнього крісла» розуміють прийняте в 2014 році рішення попереднього консервативного уряди не головувати, не брати, а в деяких випадках і не брати участі у багатосторонніх зустрічах, де була б присутня російська делегація – в зв’язку з російським військовим втручанням в Україні.

За словами Діона, ця політика привела до зниження ролі Канади в таких організаціях як ОЕСР, МАГАТЕ, на міжнародних переговорах з рибальства, де інші країни обговорювали важливі для Канади питання.

«Співпраця часто відповідає нашим інтересам. Наприклад, з проблем охорони навколишнього середовища, враховуючи, що ми є сусідами в Арктиці і стикаємося з подібними проблемами в зв’язку з загальним географічним положенням, – пояснив він. – Немає ніякого сенсу не дозволяти нашим вченим працювати з російськими колегами для захисту північної екосистеми».

Конфронтаційний підхід Канади до Росії не приніс «ніякої користі Україні», зазначив Діон.

При цьому Діон підкреслив, що Канада буде і далі виступати проти підтримки Росією сепаратистів на сході України і анексії Криму.

«Але це повністю узгоджується з відновленням дипломатичних дискусій з Росією, як це роблять наші союзники. Ця взаємодія буде направлена на те, щоб допомогти Україні, допомогти Європі, допомогти стабілізувати ситуацію в центрі континенту. Інтереси Канади тільки виграють, якщо ми будемо вести розмову з Росією з таких ключових питань, як Арктика», – резюмував дипломат.

Дивіться також: Чи можна перемогти тероризм не поступившись демократичними принципами

Чи можна перемогти тероризм не поступившись демократичними принципами? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Спікер Майк Джонсон представив план допомоги Києву. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:03 0:00
XS
SM
MD
LG