Спеціальні потреби

Яресько не належить олігархам і подобається Заходу більше за Гройсмана - експерти


Яресько з міністром фінансів США Джейкобом Лью

Міністр фінансів України Наталія Яресько користується більшою підтримкою на Заході та має кращу репутацію, ніж спікер Верховної Ради Володимир Гройсман. Про це, відповідаючи на запитання "Голосу Америки" відповіли ряд західних експертів, які займаються питанням України.

"Яресько є значно більш знаною і має хороші стосунки із західними лідерами. Цього не скажеш про Гройсмана. Яресько розглядають, як жорстку, чесну, непов'язану із старою системою спільних інтересів, і готову проштовхувати складні реформи", - відзначила експерт аналітичного центру Hudson Institute Ганна Тобурн.

"Яресько розглядають, як кращу кандидатуру. Вона незалежна і має досвід проштовхування складних реформ... Але ця дискусія непотрібна, бо прем'єром буде Гройсман", - відзначила експерт аналітичного центру Atlantic Council Мелінда Гарінг.

"Однозначно Яресько на Заході вважають кращою кандидатурою: вона не належить олігархам, а окрім того є приклад репартріанта, президента Естонії Томас Ільвес, який сприєв інтеграції країн Балтії до Заходу", - відзначив Ян Бонд, директор напрямку закордонної політики в аналітичному центру Centre for European Reform (Лондон).

Кандидатуру Яресько підтримують і фоловери "Голосу Америки" у Twitter. Переважна більшість учасників нерепрезентативного опитування влаштованого "Голосом Америки", хотіли би бачити головою уряду України саме її.


При цьому твіттеряни висловили критику і на її адресу, і на адресу Володимира Гройсмана.

Деякі - озвучили симпатії до голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі.

На думку окремих читачів кандидатура Яресько є непрохідною, бо не відповідає інтересам президента України Петра Порошенка.

Раніше Наталія Яресько через свою офіційну Facebook сторінку вперше заявила про готовність очолити Кабмін.

"В Україні настав момент, коли потрібно «деполітизувати» економічні процеси та сконцентрувати і об’єднати найкращі таланти і ресурси для вирішення безпрецендентних викликів, з якими зіштовхнулася країна", - написала Яресько.

Дивіться також: Підтримку жінкам-політикам у світі пообіцяла Канада

Підтримку жінкам-політикам у світі пообіцяла Канада. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

XS
SM
MD
LG