Спеціальні потреби

Ось чому Канада не змінить ставлення до України - пояснює представник Конґресу українців Канади


Що дасть Україні перемога Джастіна Трюдо. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

Що дасть Україні перемога Джастіна Трюдо. Відео

У Канаді закінчилася епоха прем'єр-міністра Стівена Гарпера, яка тривала 9 років. На виборах у понеділок Ліберальна партія виграла 184 місця в парламенті з 338, що дозволить їй одноосібно сформувати уряд.

Новим прем'єр-міністром Канади стане молодий і телегенічний Джастін Трюдо, який вже провів у резиденції голови держави 12 років. Лідер лібералів - син колишнього прем'єр-міністра країни П'єра Трюдо. Зараз йому 43, у нього троє дітей. До політики він працював шкільним вчителем та лижним інструктором.

Опоненти критикували Трюдо за відсутність досвіду і поверхневі судження. У лідери популярності Ліберальна партія вийшла лише в самому фіналі виборчої кампанії. А перемоги з таким відривом від опонентів від неї мало хто очікував.

«Мої друзі, я обіцяю вам сьогодні, що я встану на чолі уряду. Я зроблю мрію реальністю. Я буду саме тим прем'єр-міністром», - звернувся до своїх прихильників після оголошення результатів лідер Ліберальної партії Джастін Трюдо.

Опоненти критикували Трюдо за відсутність досвіду і поверхневі судження

Ліберальна партія пообіцяла зменшити податки для середнього класу і підняти їх для багатих; приділити більше уваги охороні довкілля; збільшити квоту на сирійських біженців і вийти з кампанії нанесення повітряних ударів по позиціях ІДІЛ в Сирії. Також ліберали пообіцяли канадцям легалізувати марихуану.

Консервативна партія Стівена Гарпера здобула вдвічі менше місць в парламенті ніж ліберали. Гарпер визнав поразку на виборах і уже заявив, що залишає посаду лідера партії:

«Канадці вибрали ліберальний уряд. Цей результат ми приймаємо без найменших вагань».

Гарпер керував урядом Канади майже десятиліття

Гарпер керував урядом Канади майже десятиліття. Його остання кампанія базувалася на обіцянці економічної стабільності. Виборцям це не сподобалося.

«Я радію результатам, тому що Стівен Гарпер йде з уряду», - каже один з них.

За роки свого правління Гарпер трансформував зовнішню політику Канади, яка зі стороннього спостерігача перетворилася на активного гравця на світовій арені. Це включало непохитну підтримку Ізраїлю і, звичайно,Україні.

Ліберальна партія, ліберальний уряд і пан Трюдо так само підтримують Україну і так само засуджують російську агресію, російську окупацію Криму і війну
Орест Закидалсьський, Конґрес українців Канади

Чи буде таку саме підтримку надавати Україні новий уряд? Під час виборів Конґрес українців Канади розіслав усім кандидатам у депутати анкету, попросивши їх публічно заявити про свою позицію з питань, що мають відношення до України.

«Ліберальна партія, ліберальний уряд і пан Трюдо так само підтримують Україну і так само засуджують російську агресію, російську окупацію Криму і війну, яку Росія розпочала на Донбасі, як їх засуджував Стівен Гарпер. Я думаю, що Канада і надалі буде надійним другом України і буде підтримувати Україну. Тут я великих змін не бачу. На щастя, в канадській політиці є певний консенсус щодо України і російської агресії», - каже Орест Закидальський з Конґресу українців Канади.

Перед виборами, Конґрес українців Канади зустрівся з усіма лідерами партій, в тому числі і з Джастіном Трюдо.

Орест Закидальський розповів про деталі розмови:

Одна зі справ, яку ми піднімали з паном Трюдо, це можливе виключення Росії з системи SWIFT
Орест Закидальський, Конґрес українців Канади

«Одна зі справ, яку ми піднімали з паном Трюдо, це можливе виключення Росії з системи SWIFT. Пан Трюдо казав, що Ліберальна партія готова це питання розглянути з міжнародними партнерами Канади.

Друге питання - це навчання українських військових канадськими інструкторами. Пан Трюдо і Ліберальна партія з самого початку їх підтримували, коли вони були вперше запроваджені, і будуть підтримувати надалі».

Закидальський стверджує, що українці в Канаді зможуть швидко і легко налагодити настільки ж плідні відносини з новим урядом, які у них були з урядом попереднім. Серед переможців парламентських виборів-членів Ліберальної партії у Канаді є і двоє представників місцевої української громади - Христя Фріланд і Борис Вжесневський.

Українці в Канаді зможуть швидко і легко налагодити плідні відносини з новим урядом

Не з усім погоджується інший український активіст в Канаді Ігор Козак. Він вважає, що поки що зарано говорити про наслідки цих виборів для стосунків Канади з Україною, бо це не є фокусом Ліберальної партії в цей момент. Зараз її увага зосереджена на формуванні нового уряду та розв’язанні внутрішніх проблем.

«Але зрозуміло одне, - говорить він, - українській діаспорі Канади скоріше за все доведеться подвоїти чи потроїти свої зусилля щодо лобіювання Оттави для того, щоб канадсько-українські стосунки залишилися пріоритетними і щоб Україна не залишилася без суттєвої підтримки у боротьбі з Москвою. Ми до цього готові і зробимо все, що в наших силах».

Дивіться також: Білорусь кращий друг України ніж США ...Так вирішили українці

Білорусь кращий друг України ніж США ...Так вирішили українці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:45 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Threads

XS
SM
MD
LG