Спеціальні потреби

США: Каліфорнія бореться з лісовими пожежами


Губернатор Джеррі Браун оголосив у штаті надзвичайний стан після того, як лісові пожежі змусили тисячі людей залишити свої будинки.

У штаті Каліфорнія пожежники продовжують боротися з десятками пожеж, у тому числі на захід від адміністративного центру штату, де з суботи вигоріло більше 20 000 гектарів лісу.

Губернатор штату Джеррі Браун в неділю оголосив черговий надзвичайний стан у двох округах, постраждалих від пожеж. Указ передбачає мобілізацію військовослужбовців Національної гвардії, які покликані допомогти тисячам осіб, змушених покинути свої будинки.

Близько 1 500 пожежників намагаються загасити пожежу в окрузі Лейк, яка вже знищила 400 будинків і в боротьбі з якою постраждали четверо пожежників. У неділю влада також повідомила, що розслідує повідомлення про загибель однієї людини.

Каліфорнія переживає сильну посуху, а в багатьох районах минулого тижня також було зареєстровано аномальну спеку. Як повідомляє місцева влада, погодні умови надзвичайно ускладнюють боротьбу з пожежами, які швидко поширюються.

На схід від Сакраменто пожежа, яка спалахнула минулої середи, охопила більше 26 000 гектарів і знищила 135 будинків в окрузі Бютт. На даний момент в окрузі працюють 4 500 пожежників, яким вдалося локалізувати пожежу на 25 відсотків, і влада дозволила деяким з евакуйованих мешканців повернутися додому.

Найпотужніша пожежа в Каліфорнії почалася з удару блискавки 31 липня і з тих пір охопила понад 54 000 гектарів землі в Національному заповіднику Сьєрра і Національному парку Секвойя. Національна координаційна група по боротьбі з лісовими пожежами, яка об'єднує як федеральні, так і місцеві органи, повідомила ввечері в неділю, що територію пожежі вдалося скоротити на 36 відсотків, а більш прохолодна погода сьогодні в Каліфорнії дозволить пожежникам досягти ще кращих результатів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG