Спеціальні потреби

Високотехнологічні компанії допомагають Каліфорнії подолати кризу


Американський штат Каліфорнія досі не може оговтатись від економічної рецесії. Майже 12% мешканців штату шукають роботу. Рівень безробіття у штаті на 3% вищий за середній в країні. У Каліфорнії занепав і ринок нерухомості. Втім, не зважаючи на невтішні показники, економіка Каліфорнії досі надзвичайно потужна. Якби Каліфорнія була країною – її економіка була би восьмою найбільшою у світі.

Нині відновлення спостерігається в сфері міжнародної торгівлі. Також, за словами економіста Ненсі Сідху добре почувають себе і високотехнологічні компанії:

«Зростання відбувається в сфері розробки Інтернет-додатків, програм для мобільних телефонів, а також у сфері соціальних медіа. Такі компанії як Еппл та Ґуґл – активно наймають людей. Вони шукають найкращих спеціалістів».

Майже відновився сектор роздрібної торгівлі. Покупці знову можуть дозволити собі більше. Однак оптовики потерпають від малого попиту на товари. Ліанг Ліанг імпортує до США елементи декору та сувеніри. За його словами, товари погано продаються, а у січня йому довелось підняти вартість футболок на чверть.

Дещо легше стало знайти короткотермінову роботу. Покращилась ситуація для юристів та бухгалтерів. Зростання спостерігається і у кіноіндустрії, де з’являються нові робочі місця.

Втім бізнесу в Каліфорнії ще треба вирішити чимало проблема. Серед яких – ускладнення автомобільного руху через пробки, старіння залізничної системи, аеропортів та портів. Інфраструктура Каліфорнії викликає чи не найбільше нарікань у всій Америці.

За словами Сюзан Трімбат, економіста американської торгово-промислової палати, погана транспортна інфраструктура значно ускладнює доставку, зокрема сільськогосподарських продуктів, як то фрукти із західного узбережжя, чи овочі зі штату Небраска.

«Овочі з поля потрібно привезти до залізничної станції, потім потяг доставляє їх до портів. У деяких випадках овочі доводиться везти далеко на південь, бо лише звідти є транспортні шлях на південь. У штаті немає нормально транспортної інфраструктури. А це заважає цілій Америці бути більше конкурентною на світових ринках, – каже Сюзан Трімбат.

За словами аналітиків, найбільшою проблемою Каліфорнії є занепад ринку нерухомості. Це тягне донизу всю економіку і вже призвело до зменшення податкових надходжень до бюджету штату, що відбивається на сфері освіти та добробуті міст.

Деякі інвестори в Силіконовій долині почувають себе досить комфортно. Більше 6 мільярдів податків від цього сектору допоможуть Каліфорнії, яка потерпає від величезного бюджетного дефіциту, який все ще складає 10 мільярдів доларів. Через це багатьом держслужбовцям та вчителям загрожують звільнення.

За словами аналітиків, Каліфорнія зможе зберегти статус економічного лідера, якщо візьметься за вирішення стратегічних питань, а не обмежиться «косметичним ремонтом» системи, яка вже не може забезпечувати конкурентоспроможність штату.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG