Спеціальні потреби

Американська компанія «Бунге Україна» відбила атаку рейдерів


Хтось впливовий з Вінничини спробував забрати у американців елеватор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Хтось впливовий з Вінничини спробував забрати новенький завод у американців. Відео

Використовуючи прогалини в законах, шахраї спробували заволодіти майном американської компанії «Бунге Україна». Але український уряд оперативно відреагував і впродовж лічених днів повернув майно законному власнику. Чиновники обіцяють з не меншим запалом захищати всіх інвесторів і наголошують, що нової хвилі рейдерських захоплень не буде.

Не далі як минулого місяця компанія відкрила грандіозний виробничо-перевантажувальний комплекс у Миколаєві, на відкриття приїздив президент. А сьогодні у неї спробували відібрати власність.

Рейдерську атаку затіяли впливові ділки на Вінниччині. Схема відома: державний реєстратор (чи, іншими словами, нотаріус), переписав майно «Бунге» на нового власника. Як пояснюють у Мінюсті, ще недавно в такій ситуації українська Феміда була безсила. Найбільше, що могли зробити, – звільнити нотаріуса. А постраждалий власник роками ходив по судах, поновлюючи свої майнові права.

Тепер інвестори можуть почуватися захищенішими. Вже півроку як цю шпаринку в законодавстві закрила комісія Мінюсту, яка оперативно розглядає такі скарги без суду. Отож історія із спробою захопити «Бунге» мала щасливий кінець. Два тижні тому американці дізналися, що на їхнє майно зазіхають, а сьогодні проблема вже вирішена. Скаргу інвестора повністю задоволено, фальшиву держреєстрацію скасовано, «Бунге» поновлено в правах.

Говорить директор юридичного департаменту компанії «Бунге Україна» Олег Бігдан:

«В ситуації, коли є чіткі, рішучі і адекватні дії уряду, для того, щоб цю ракову пухлину (рейдерства) прибрати з тіла української економіки це піднімає нашу віру і допомагає нам залишатися на цьому ринку і розглядати подальші плани розвитку».

Владислава Рутицька, заступник міністра аграрної політики та продовольства України, каже:

«Для нас дуже важливо відстоювати таких інвесторів. Приклад нашого реагування і підтримки Мінюсту і МінАПК свідчить про те, що ми готові підтримувати всіх інвесторів як Каргіл, Суфле та інших, які приходять, інвестують тут, створюють робочі місця.

Майнові права американського інвестора захистили, але крапку в цій історії повинні поставити правоохоронні органи, каже міністр юстиції. Він закликає інших інвесторів-жертв подібного шахрайства відразу скаржитися в Мінюст.

Павло Петренко, міністр юстиції України, каже:

«Зараз ми виводимо в публічну площину такі речі як цей випадок із компанією «Бунге». Коли якісь місцеві ділки намагалися вкрасти майно у транснаціональної компанії. Ми будемо максимально публічно інформувати про такого роду факти і це теж буде певним запобіжником для рейдерів».

Дивіться також: «Почав брити голову, коли з'явились біженці» - угорець про настрої щодо мігрантів

"Почав брити голову, коли з'явились біженці" - угорець про настрої щодо мігрантів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:01 0:00

XS
SM
MD
LG