Спеціальні потреби

ПМЕФ Путіна розклав по поличках відомий публіцист


Зустріч Путіна з генсеком ООН

Попри присутність ключових міжнародних лідерів Петербузький міжнародний економічний форум не приніс значних результатів Росії і засвідчив, що позиція Заходу щодо Москви лишається незмінною. Про це коментуючи наслідки міжнародного форуму у Cанкт-Петербурзі заявив на сторінках Bloomberg View міжнародний оглядач Леонід Бершидський.

"Голова Єврокомісії Юнкер дав зрозуміти, що санкції з Росії не знімуть до виконання Мінських угод, і що анексія Криму була незаконною. Підтвердив це у своїй промові і прем'єр-міністр Італії Рензі. А у п'ятницю ЄС посилив цей месідж, продвживши пов'язані із анексією Криму санкції ще на рік", - підбив політичні підсумки заходу публіцист.

"Не дивує і те, що, як і у минулі два роки, на форумі не оголошено про жодні значні західні інвестиції, або спільні проекти з російськими компаніями. Високі гості, як наприклад засновник китайської компанії Alibaba Джек Ма, або президент Exxon Mobil Рекс Тіллерсон на форумі споглядали, слухали та говорили проте угод, очевидно, не укладали", - описав свої враження від бізнес-складової форуму Бершидський.

При цьому, оглядач відзначив, що сам факт присутності західних "зірок" у Росії сприймається, як прояв слабкості Заходу.

"Приємно бачити, що західні бізнесмени та політики не махнули на Росію рукою, але також очевидно, що Путін вбачає у їх готовності відвідати форум, як ознаку слабкості. Неочевидно, що саме гості отримали від подорожі до Санкт-Перетбурга; можливо лише посилили і без того роздуте відчуття власної важливості, яке має Путін. Російський режим не змінює свого характеру і не відступається від своєї геополітичної агресивності та неповороткості у сфері економіки. Якщо західні гості очікували побачити щось інше у Санкт-Петербузі, вони наївні. Якщо не очікували - значить просто відвідали місто, як ВІП-туристи", - пише Бершидський.

Дивіться також: Названо реформи, які вже здатен відчути кожен українець - інтерв'ю заступниці Кубіва

Названо реформи, які вже здатен відчути кожен українець - інтерв'ю заступниці Кубіва. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:03 0:00

XS
SM
MD
LG