Спеціальні потреби

Британська опозиція критикує уряд за "неквапливість" з постачанням зброї Україні – The Guardian


Урядовці з країн, що надають зброю Україні через фонд, який очолює Британія, відвідують суднобудівний завод Osborne Naval Shipyard в Аделаїді, Австралія, 22 березня 2024 року. AAP Image/Matt Turner via REUTERS
Урядовці з країн, що надають зброю Україні через фонд, який очолює Британія, відвідують суднобудівний завод Osborne Naval Shipyard в Аделаїді, Австралія, 22 березня 2024 року. AAP Image/Matt Turner via REUTERS

Майже пів мільярда доларів військової допомоги Україні від союзників з фонду, яким керує Міністерство оборони Великої Британії, не використані через бюрократичні зволікання з оформленням контрактів, повідомляє британська газета The Guardian.

Таким чином, частина обладнання надійде не раніше весни наступного року, повідомили газеті у Міністерстві оборони країни. Як повідомляє газета, через цей фонд, створений у серпні 2022 року, до Києва мають надійти, зокрема, системи протиповітряної оборони та зброя для морських операцій.

Газета з'ясувала, що більша частина військового фонду для України, який становить 900 мільйонів фунтів стерлінгів (понад 110 мільйонів доларів США) і який зібрали для України дев’ять країн-донорів, витрачаються повільно і з великими затримками.

Крім європейських країн – Данії (£133 млн), Ісландії (£3 млн), Литви (£5 млн), Нідерландів (£110 млн), Норвегії (£119 млн) та Швеції (£26 млн), гроші виділили також Австралія (£26 млн) і Нова Зеландія (£4 млн). Понад половину фонду, 500 мільйонів фунтів, надала сама Британія, яка і очолила діяльність фонду.

І хоча очікувалося, що це буде «гнучкий фонд із низьким рівнем бюрократії», як пише газета, з 900 мільйонів фунтів стерлінгів, пожертвуваних урядами за нецілих два роки, лише 404 мільйони фунтів стерлінгів було виділено або витрачено на виконання військових контрактів.

Представники Міноборони Британії кажуть, що затримки були спричинені необхідністю оцінити кожну з величезної кількості оборонних компаній, які подали заявки на проведення тендерів на контракти.

«Міжнародний фонд для України під керівництвом Великої Британії є найбільшим фондом у своєму роді та регулярно постачає зброю для задоволення найнагальніших потреб України, включаючи засоби протиповітряної оборони, безпілотники та обладнання для розмінування, – сказав представник Міноборони. Він додав, що міністерство "не шукає виправдань" за те, що "все було зроблено належним чином і так, щоб найбільш ефективно допомогти Україні".

Опозиція критикує уряд за "повільність" і обіцяє незмінну підтримку в разі зміни влади

Але опозиція вважає, що уряд діє занадто «повільно».

Джон Гілі, тіньовий міністр оборони, звинуватив Міністерство оборони в тому, що воно не квапиться з постачанням допомоги Києву.

Він сказав, що всі головні політичні сили країни об'єднані у підтримці України, і лейбористи готові підтримати прискорення передачі Україні військової допомоги. Він додав, що якщо в результаті виборів цього року відбудеться зміна влади, то підтримка України від цього не постраждає.

«Не буде змін у рішучості Британії підтримувати Україну, протистояти російській агресії та переслідувати [Володимира] Путіна за його воєнні злочини», – сказав опозиційний політик.

Газета зазначає, що попри зусилля міністра оборони Гранта Шаппса щодо активного залучення більшої кількості країн, результати роботи фонду можуть розчарувати нинішніх та потенційних учасників.

Як каже газета, обладнання, надане на цей час, включає понад 100 безпілотних літальних систем і 80 важких транспортних засобів для знищення російських невибухових перешкод і допомоги в створенні оборонних позицій і радарів ППО.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG