Спеціальні потреби

Камерон розповів, чому союзники не збивають дрони, що атакують Україну подібно до того, як відбили атаку на Ізраїль


Для атаки проти Ізраїлю 13 квітня Іран використав набір дронів та різних видів ракет, подібний до набору, який Росія застосвує в нападах проти України, кажуть аналітики. Фото для ілюстрації: Іранський дрон Shahed-129
Для атаки проти Ізраїлю 13 квітня Іран використав набір дронів та різних видів ракет, подібний до набору, який Росія застосвує в нападах проти України, кажуть аналітики. Фото для ілюстрації: Іранський дрон Shahed-129

Міністр закордонних справ Великої Британії Давід Камерон вважає, що збиття силами НАТО дронів над українським небом, подібно до того, як союзники відбивали атаку ракет та дронів проти Ізраїлю 13 квітня, може загрожувати ескалацією конфлікту в Європі. Згідно з повідомленнями ізраїльського війська, 99% з 300 ракет та дронів, якими стріляв Іран по Ізраїлю 13 квітня, було перехоплено силами оборони країни та союзників.

Відповідаючи на питання ведучого LBC Ніка Феррарі про те, чому британські військові не можуть перехоплювати дрони над Україною, якщо вони успішно збили дрони над Іраком та Сирією, Камерон відзначив складність такої пропозиції.

"Якщо ви хочете уникнути ескалації тобто уникнути війни в Європі, потрібно уникати прямого протистояння військ НАТО та російських військ. Це становило б небезпеку ескалації", - сказав посадовець.

Він наголосив на внеску Британії в оборону України, зокрема в сфері навчання військових. Камерон також наголосив, що Британія стала першою країною, яка надала Україні протитанкову зброю, далекобійну артилерію.

"Надавати їм зброю, тренувати їхніх військових - абсолютно вірні речі і ми робили це більш ніж будь-хто, але ставити сили НАТО в прямий конфлікт з російськими силами, гадаю, становитиме небезпечну ескалацію", - вказав голова британської дипломатії.

На додаткове питання журналіста, чому не збивати безпілотні апарати, Кемерон уточнив, що Британія "робить все можливе, щоб допомогти" Україні збивати БПЛА, але вказав, що оптимальним було б забезпечити Україну системами протиповітряної оборони, а не застосовувати літаки союзників, як це було у випадку з відбиттям атаки на Ізраїль.

Щоб відбити напад на Ізраїль, Британія застосувала літаки для збиття дронів, а це "не є найбільш ефективний спосіб" захисту від БПЛА, порівняно з засобами протиповітряної оборони, вказав посадовець.

"Британія не має Patriot, вони є у європейців та американців і зараз є цікавий рух в тому, щоб надати більше систем Patriot Україні. Вони цього хочуть, вони цього потребують і ми маємо їм це дати", - додав Камерон.

Як повідомляв Голос Америки, аналітики на Заході вказують на подібність атаки Ірану проти Ізраїлю від 13 квітня, під час якої нападники використали набір дронів та різних видів ракет до атак Росії проти України. Однак, є важливі відмінності в нападі, зокрема коли йдеться про масштаби території та здатність збивати ракети над територією дружніх країн, вказує колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг. А аналітик Філіпс О'Браєн вказує, що хоча атака Ірану за масштабом перевищує атаки Росії проти України, однак кількість ракет та дронів використана Іраном 13 квітня не перевищує кількість ракет та дронів, якими Росія обстрілює Україну за тиждень. О'Браєн також розмірковує над тим, чи впливає на позицію союзників щодо захисту обох країн фактор ядерної зброї.
Іран вчиться у росіян та хуситів, як зробити напади проти Ізраїлю та сил США все більш небезпечними, вважає американський Інститут вивчення війни (ISW), який проаналізував теперішній напад Ірану на Ізраїль.

Аналітики ISW вказують - іранська атака включала дрони, крилаті та балістичні ракети, щоб найефективніше подолати протиповітряну та протиракетну оборону західного зразка, подібно до того, як атакує Росія територію України, поєднуючи різні види ракет з іранськими дронами.

Супротивники США - Іран, Північна Корея, Росія, Китай - координують свої зусилля, допомагають одна одній та вчаться одна від одної, підсумовують аналітики.

Більшу ефективність ударів Росії по Україні аналітики ISW пов'язують з покращенням російської тактики ударів та вичерпанням наданих США ППО.

Колишній командувач Сухопутних сил США в Європі Марк Гертлінг погоджується з оцінками Шуто, але вказує на дві відмінності - масштаб території та глибина ворожих атак.

Легше зібрати протиповітряну та протиракетну/дронову оборону проти атаки ворога на невеликій території, як то Ізраїль (400 х 112 км), а не на більшій території, як Україна (640 х 1290 км), вказує він. Гертлінг проілюстрував різницю масштабів у дописі в Х.

У випадку з атакою на Ізраїль, перехопити напад вдалось на довгій дистанції, використовуючи сенсори та міжнародні сили в дружніх країнах між Іраном та Ізраїлем - Іраку, Йорданії, Сирії, країнах Перської затоки, відзначає Гертлінг. Він відзначає - ці фактори суттєво відрізняють відбиття нападів Ірану проти Ізраїлю від протистояння російським атакам в Україні.

Напад Ірану еквівалентний двом найбільшим нападам Росії проти України, ділиться аналітик Філіпс О'Браєн, даними зібраними оглядачем Джоном Ріджом. О'Браєн робить декілька висновків з подібності атак Ірану та Росії:

- Ізраїль, на відміну від України, може використати літаки, включаючі F-35, щоб ефективно перехоплювати ракети та дрони за сотні кілометрів до свого кордону, а Україна може захищатись лише на короткій відстані.

- Атака показала, що напади, подібні російському, можна ефективно відбивати, переконаний аналітик.

- Те, що Ізраїль має ядерну зброю, може бути фактором в тому, що союзники більш активно стають на захист Ізраїлю, ніж України, припускає О'Браєн.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG