Спеціальні потреби

Гаммонд: Захід не повинен мілітаризувати конфлікт в Україні


Філіп Гаммонд
Філіп Гаммонд
Якщо Володимир Путін дотримуватиметься традиційної російської військової доктрини, то, можливо, він буде прагнути до деескалації кризи в Україні і не піде далі анексії Криму.

Про це заявив міністр оборони Великобританії Філіп Гаммонд, додавши, що Захід не повинен мілітаризувати це протистояння.

Гаммонд наголосив, що необхідно зняти напруженість у відносинах з російським лідером у зв'язку з Кримом, уникаючи агресивної військової реакції союзників по НАТО і, замість цього, використовуючи дипломатичні та економічні важелі впливу.

«Те, як Путін все це розігрує і націоналістичні настрої, якими він користується, вказують на те, що більш агресивна військова реакція Заходу лише зіграє йому на руку», - заявив Гаммонд в розмові з невеликою групою журналістів і співробітників британського посольства у Вашингтоні.
Ми знаємо, що російська військова доктрина передбачає ескалацію заради подальшої деескалації
Філіп Гаммонд, міністр оборони Великобританії

Гаммонд приїхав до США для переговорів зі своїм американським колегою Чаком Гейґелом. Хоча їх зустріч була запланована вже давно, головною темою дискусії стала криза, що виникла після захоплення Росією українського Криму раніше цього місяця.

Москва зосереджує війська біля кордону з Східною Україною, що посилює побоювання з приводу можливої нової агресії. Проте міністр оборони Росії Сергій Шойгу запевнив Гейґела, що мова йде про військові навчання, і армія не планує переходити кордон.

«Ми знаємо, що російська військова доктрина передбачає ескалацію заради подальшої деескалації, - сказав Гаммонд. - Тому зараз нам необхідно зосереджуватися на стадії деескалації. Ми не повинні виключати можливість, що ескалація, яку ми спостерігаємо, - це, насправді, просто розігрування класичної російської військової доктрини».

Гаммонд підтримав використання заходів дипломатичного та економічного характеру для чинення тиску на Путіна, зокрема, заходи зі зменшення енергетичної залежності Європи від Росії.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG