Спеціальні потреби

У Британії уряд заохочує державні лікарні заробляти гроші за кордоном


Лондон – Британський уряд вважає, що національна система охорони здоров’я цієї країни NHS може поповнювати свій бюджет, заробляючи гроші за кордоном. Нововведення можуть викликати запитання й сумніви, але насправді вони не дуже нові.


Ідея полягає в тому, щоб, лікуючи британців удома безкоштовно, лікарні заробляли, надаючи платні послуги в інших країнах чи то приватним пацієнтам, чи отримуючи гроші від урядів тих країн
Створеною 1946 року NHS користуються майже усі британці, окрім тих, хто може собі дозволити приватне лікування.

Система охорони здоров’я Великої Британії є найбільшим працедавцем країни, працевлаштовуючи близько 1,7 мільйона осіб.

Видатки на охорону здоров’я країни перевищують 120 мільярдів фунтів на рік і випереджають витрати, наприклад, на оборону на понад удвічі.

Тепер уряд заохочує провідні лікарні Англії розвивати комерційну діяльність за кордоном.

Ідея полягає в тому, щоб, лікуючи британців удома безкоштовно, лікарні заробляли, надаючи платні послуги в інших країнах чи то приватним пацієнтам, чи отримуючи гроші від урядів тих країн.

Заробляння на іноземцях

Чимало британців, почувши цю новину, згадають про те, що уряд зараз намагається економити кошти і заохочує економію також і в системі охорони здоров’я.

Згадають про скарги на те, що багатьом хворим доводиться чекати на операції по кілька місяців, чи газетні повідомлення, що у деяких лікарнях пацієнтів тримали на ліжках у коридорах, бо місця у палатах не було.

Але насправді ця ідея не нова. Навіть некомерційна Бі-Бі-Сі (Британська телерадіомовна корпорація) вже віддавна має право продавати свою продукцію, але лише за кордоном. Для цього створений спеціальний підрозділ – BBC Worldwide.

Не так багато британців зауважили, що ще 2010 року при NHS була створена структура NHS Global для комерційної діяльності за кордоном.
Одна з відомих офтальмологічних лікарень Лондона вже має щось на зразок філії в Дубаї

Проте будь-які різкі кроки уряду будуть викликати стурбованість британців. NHS для багатьох – це національна гордість і символ принципів соціальної солідарності країни.

NHS та працівники однієї з лондонських лікарень навіть стали елементом церемонії відкриття цьогорічної олімпіади. Тепер це може виглядати як глобальна реклама британських лікарень для комерційної діяльності у світі.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG