Спеціальні потреби

Наступного місяця відбудеться саміт ЄС без участі Великобританії


Двадцять сім країн Європейського Союзу матимуть спеціальний саміт 29 квітня для опрацювання плану переговорів з Великобританією про вихід цієї країни з ЄС. Про це повідомив у вівторок голова Європейської ради Дональд Туск.

Він повідомив про це наступного дня після того, як Великобританія заявила, що 29 березня формально розпочне процедуру свого виходу з Європейського Союзу.

«Нашим головним пріоритетом щодо переговорів мусить бути створення якнайбільшої певності і прозорості, по можливості для всіх громадян, компаній і членських країн, які відчують негативні наслідки з приводу Brexit», сказав він.

Після того, як наступного тижня Великобританія розпочне процедуру виходу з ЄС, обидві сторони матимуть час до березня 2019 року для погодження умов відокремлення і узгодження нової торговельної угоди.

Туск заявив, що йому прикро з приводу рішення Великобританії вийти зі складу Європейського Союзу, але що він зробить усе можливе, щоб зменшити вплив цього на «партнерів і друзів» ЄС по всьому світу.

«Ми мусимо зробити все можливе, щоб процес розлучення був якнайменш болісний для ЄС», сказав він.

Торік Великобританія шляхом референдуму вирішила вийти зі складу ЄС після понад 40-річного членства в блоку і його попередниці – Європейській економічній спільноті.

Дивіться також: Туристична галузь у США готується до спаду активності у цьому році

Туристична галузь у США готується до спаду активності у цьому році. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:52 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG