Спеціальні потреби

Лондонський суд: не можна почати процедури Brexit без консультацій з парламентом


Рішення суду розчарувало прихильників виходу Великобританії з Євросоюзу

Лондонський суд завдав удару прихильникам виходу Великобританії з Євросоюзу, ухваливши в четвер, що уряд повинен проконсультуватися з парламентом, перш ніж почати цей процес. Прихильники «Брексіту», за який у червні проголосувала більшість британських виборців, заявили, що мають намір оскаржити рішення суду.

Британський прем’єр-міністр Тереза Мей раніше заявила, що в березні наступного року вона покличеться на Статтю 50 Лісабонського договору, щоб запустити процес і почати переговори про припинення членства Великобританії в ЄС. Рішення суду стало розчаруванням для Мей і викликало нові сумніви в тому, чи зможе вона дотримати встановлені терміни.

У повідомленні про своє рішення, суд заявив у четвер, що не прийняв аргументів, представлених урядом, і підкреслив, що немає нічого нового у законах, що підтримувало б право уряду самому змінити британське право без участі парламенту.

Експерти кажуть, що рішення суду не стосується принципу про «Брексіт» і того, чи Великобританія повинна вийти з Європейського Союзу, але специфіки процесу, шляхом якого буде здійснено рішення виборців.

Все-таки, спостерігачі вважають, що рішення суду є підтримкою для політиків, які виступають про виходу з ЄС. Ці політики планують використати рішення суду в дебатах у парламенті. У заяві в четвер лідер Лейбористської партії Джеремі Корбин високо оцінив це рішення, яке, як він сказав, підтверджує, що мусить бути «прозорість і відповідальність» перед парламентом щодо умов про «Брексіт».

З часу референдуму, який відбувся у червні, у Великобританії відбуваються протести опонентів виходу країни з Європейського Союзу.

Дивіться також: Як боротися з передвиборчим стресом

Як боротися з передвиборчим стресом. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:59 0:00

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG