Спеціальні потреби

Трамп номінував до Верховного суду правника, який працював над імпічментом Клінтона


Бретт Кевано (у центрі) в оточенні родини з президентом США.
Бретт Кевано (у центрі) в оточенні родини з президентом США.

Кевано виступає проти розгляду позовів до президентів США та слідства щодо них під час перебування на посаді.

У 2009-му році Кевано виступив проти кримінального переслідування чинного президента США під час його перебування на посаді, відзначивши, що судові позови заважають роботі президента

Президент США Дональд Трамп номінував на посаду Верховного судді США Бретта Кевано (Brett Kavanaugh). Тепер його кандидатуру має затвердити Сенат США, де Республіканська партія має хитку більшість.

Кевано відомий консервативним підходом до тлумачення Конституції та вважає, що судді Верховного суду повинні займатись стеженням за дотриманням законів, а не їх написанням.

Наприклад, Кевано заявляв, що вважає право жінок на аборти (дражлива для США тема, яка розділяє політичні табори - прим. ГА) застереженим на рівні вже існуючих законів США. Між тим, як відзначає The Washington Post, у ряді випадків Кевано виступав за традиційне тлумачення законів щодо повноважень уряду та ін., у випадку коли це ускладнило доступ до аборту нелегальній іммігрантці до США.

Республіканська партія привітала номінацію Кевано.

Він заслужив повагу колег і має високу репутацію серед правників
Лідер Республіканців у Конгресі про Кевано

"Він заслужив повагу колег і має високу репутацію серед правників. Його кар'єра свідчить про тверде розуміння ролі судді у нашій Республіці: відкинути персональні погляди та політичні уподобання, щоб тлумачити закони так, як вони і були написані", - заявив лідер Республіканців у Конгресі Мітч Макконнелл.

Численні демократичні політики вже виступили проти кандидатури Кевано. Видання Vox називає його "ветераном битв консерваторів, починаючи від імпічменту Клінтона і до спротиву запровадження реформи системи медичного страхування за президентства Барка Обами".

Країна програє, коли увагу президента відволікає тягар позовів, чи кримінального слідства та можливого переслідування за законом

"У президента і без того складна робота. Країна програє, коли увагу президента відволікає тягар позовів, чи кримінального розслідування та можливого переслідування за законом", - цитує Кевано видання Vox.

Кевано у минулому брав помітну участь у роботі незалежного прокурора Кеннета Стара з підготовки доповіді, яка закликала до відставки президента США Білла Клінтона. Кевано був призначений суддею Апеляційного суду округу Колумбія президентом Джорджем Бушем Молодшим у 2003-му році.

При цьому протягом кар'єри Кевано обстоював позицію, що кримінальні звинувачення проти президента США можуть висуватись лише після того, як він добровільно покине посаду, або ж буде усунутий в результаті процедури імпічменту.

На час перебування Трампа при владі притягнути його до відповідальності може лише Конгрес
Vox так тлумачить позицію Кевано і вважає, що вона не сподобається Демократам

Наприклад, у 2009-му році Кевано виступав проти кримінального переслідування чинного президента США під час його перебування на посаді, відзначивши, що судові позови заважають роботі президента.​

Тобто Кевано вважає - тлумачить видання Vox - що на час перебування Трампа при владі притягнути його до відповідальності може лише Конгрес.

Я завжди намагатимусь зберігати Конституцію США та верховенство права
Бретт Кевано

"Я завжди намагатимусь зберігати Конституцію США та верховенство права", - заявив сам Кевано під час оголошення президентом його кандидатури.

"Верховенство права це славна спадщина нашої країни. Це наріжний камінь нашої свободи. Воно гарантує рівне правосуддя, і тепер Сенат має нагоду захистити цю спадщину затвердивши Суддю Бретта Кевано на посаді судді Верховного суду", - заявив щойно президент США Дональд Трамп.

Дивіться також: Подробиці рятувальної операції у Таїланді та огляд інших подій у світі за сьогодні

Подробиці рятувальної операції у Таїланді та огляд інших подій у світі за сьогодні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:11 0:00

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG