Спеціальні потреби

Запити Росії краще ігнорувати - «Інтерпол»


Білл Браудер
Білл Браудер

Міжнародна поліцейська організація скасувала міжнародний ордер на арешт Білла БраудераЦентральне бюро «Інтерполу» надіслало попередження всім країнам-членам міжнародного поліцейського союзу про те, що Росія в односторонньому порядку не має права використовувати канали організації для переслідування власних цілей, порадивши ігнорувати запити російської влади.

Правоохоронні відомства також були повідомлені про те, що «Інтерпол» заблокував запит Москви на арешт британського бізнесмена - засновника фонду Hermitage Capital Management Білла Браудера.

Як заявив агентству Bloomberg сам фінансист, у четвер він отримав лист від Комісії «Інтерполу» з перевірки даних, в якому повідомлялося, що запит Москви про внесення Браудера в список особливо розшукуваних осіб відхилений.

«Найголовніше - вони поінформували всі країни-учасниці про те, що не потрібно звертати уваги на будь-які запити, що стосуються мене і виходять з Росії», - сказав бізнесмен.

17 жовтня цього року російське відділення «Інтерполу» в односторонньому порядку внесло ім'я підприємця в список розшукуваних міжнародних злочинців.

У 2013 році Тверський суд Москви заочно визнав Білла Браудера винним в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах. Ще одну кримінальну справу за тим же обвинуваченням було завершено в Росії в лютому 2017 року. У тому ж місяці Тверський суд за клопотанням слідства санкціонував його арешт.

В останні роки бізнесмен вів кампанію за введення міжнародних санкцій проти російських чиновників, винних у порушеннях прав людини. В результаті, в тому числі, і його зусиль в США і ще декількох країнах світу були ухвалені закони, що вводять візові та фінансові обмежувальні заходи проти низки представників російської влади.

Дивіться також: Криза в Іспанії: З якими проблемами зіштовхнулись українці в Каталонії?

Криза в Іспанії: З якими проблемами зіштовхнулись українці в Каталонії? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:38 0:00

XS
SM
MD
LG