Спеціальні потреби

Новий закон Канади про санкції отримав схвалення Маккейна і розлютив Росію


Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд
Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд

Канада ввела в дію закон, який передбачає накладання санкцій проти закордонних посадовців, які порушують права людини. Закон, що називався «Справедливість для жертв корумпованих іноземних посадовців» було схвалено обома палатами парламенту Канади та королівською владою цього тижня, що необхідне для введення його в дію.

Канадський закон - подібний за змістом до закону США про санкції в справі Магнітського від 2012 року.

Він передбачає замороження активів та заборону на подорожі для посадовців Росії та інших країн, які порушували права людини. За законом, фірми Канади не зможуть взаємодіяти з іноземцями «відповідальними за, або причетними до позасудових вбивств, катувань чи інших тяжких злочинів проти міжнародно визнаних прав людини».

Читайте докладніше про подібний закон в Британії: "Я хочу, щоб усі цивілізовані країни світу мали закони Магнітського", - Вільям Браудер в інтерв’ю «Голосу Америки»

«Чудово, що наші друзі з Канади прийняли світовий закон в справі Магнітського, щоб подолати корупцію і захистити права людини», - привітав Канаду у Twitter сенатор Джон Маккейн.

«Канада має сильну репутацію по всьому світові як країна, яка дотримується чітких та високих демократичних цінностей і захищає права людини», - сказала міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд у заяві, що вийшла в виданні Global Affairs Canada.

А от Росію прийняття цього закону розлютило.

"У заперечення здорового глузду (закон) S-226 було швидко підписано. Ірраціональний закон спонсований біглим шахраєм та неплатником податків, а також тими, хто ненавидить Росію", - йдеться в твіті посольства Росії в Канаді.

Р​осія також заявила, що вона вживатиме кроки у відповідь.

Виступаючи в Сочі 19 жовтня Путін назвав новий закон проявом «антиросійської істерії».

Дивіться також: В.о. міністра охорони здоров'я про медреформу: Гроші виділятимуться не на утримання лікарень, а на лікування пацієнта

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG