Спеціальні потреби

Військові США не будуть виведені з Сирії негайно, каже радник президента Трампа


Американський пост у північній Сирії
Американський пост у північній Сирії

Радник президента США з питань національної безпеки Джон Болтон дав зрозуміти, що близько 2 тисяч американських військових певний час ще залишатимуться у північно-східній Сирії, де вони здійснюють авіарейди на позиції угруповання “Ісламська держава” (ІД) та підтримують курдських бійців.

Болтон сказав, перебуваючи в Ізраїлі у неділю 6 січня, що зараз немає дати виведення військових, оголошеного минулого місяця президентом Трампом, хоч і зауважив, що присутність США в Сирії не безмежна.

Джон Болтон
Джон Болтон

У понеділок 7 січня Болтон відвідує Туреччину для обговорення планів дій Анкари в північній Сирії і для запевнень, що турецькі війська не атакуватимуть курдські сили, які допомагають американцям у регіоні.

Президент Трамп 19 грудня оголосив, що американські солдати повертаються з Сирії додому, і представники Білого дому давали зрозуміти, що мова йшла про 30-денний термін.

З рішенням Трампа не погодилися чільні представники політичних кіл у Вашингтоні та деякі країни - американські союзники, а міністр оборони США Джим Маттіс подав на знак протесту у відставку.

Ізраїльський прем’єр-міністр Беньямін Нетаньягу також висловлював стурбованість щодо виведення американських військових із Сирії та стосовно нарощування там сил Ірану.

Після переговорів з Нетаньягу у неділю Болтон наголосив, що Трамп “прагне знищення халіфату ІД”.

Також Джон Болтон повідомив, що США домагаються запевнень від Туреччини про безпеку курдських союзників.

“Ми не думаємо, що турки повинні проводити військові дії, які б не були повністю скоординовані і, принаймні, погоджені зі Сполученими Штатами, щоб вони не загрожували нашим військовим, але також, щоб вони відповідали вимогам президента про запобігання загрозі сирійським опозиційним силам, які воювали разом з нами”, - сказав Болтон журналістам.

Дивіться також: Подорож «Українською» Америкою!

Вікно в Америку. Подорож «Українською» Америкою! (Ч2)
please wait

No media source currently available

0:00 0:20:00 0:00

XS
SM
MD
LG