Спеціальні потреби

«На адміністрацію Трампа чекає велика внутрішня боротьба» - експерт Стівен Бланк


Експерт Американської ради із зовнішньої політики передрікає розкол у американській президентській адміністрації через різницю у поглядах людей, які до неї увійшли

Розкол у середині адміністрації Дональда Трампа та ймовірну політичну й конституційну кризу в США прогнозує експерт Американської ради із зовнішньої політики Стівен Бланк.

Про це він заявив в інтерв’ю Українській службі «Голосу Америки». Такий прогноз аналітик аргументує тим, що політичні погляди радників і міністрів Дональда Трампа почасти є категорично протилежними.

Зокрема, Стівен Бланк переконаний, що розбрат у рядах адміністрації буде тривати доти, доки в ній будуть такі радники президента, як Стівен Беннон.

Нагадаємо, останній відомий своїми крайньо консервативними і націоналістичними поглядами.

(Стівен) Беннон хоче зруйнувати Європейський Союз і не має жодної ідеї щодо того, що станеться після цього
Стівен Бланк

«Думаю, ми можемо стати свідками величезної політичної боротьби всередині адміністрації. Адже в ній є такі люди, як Беннон, який є самопроголошеним леніністом й революціонером, – каже Стівен Бланк. – Він (Беннон - ГА) хоче зруйнувати країну, що була тут збудована, а з нею і зв’язки з нашими трансатлантичними партнерами, на користь якоїсь божевільної ідеї економічного націоналізму та американського суверенітету».

На думку Стівена Бланка, присутність таких людей, як Стівен Беннон в адміністрації Дональда Трампа, лише заплутує європейських союзників.

«Ідеальна Європа згідно з Бенноном повинна була б мати при владі «Альтернативу для Німеччини» (право-популістська політична партія Німеччини, що відкрито підтримує Володимира Путіна й виступає проти ЄС) (…) Марін Ле Пен як учасницю виборів у Франції», – констатує Стівен Бланк. – Думаю, Беннон хоче зруйнувати Європейський Союз і не має жодної ідеї щодо того, що станеться після цього».

Адміністрація, в якій панує розбрат, не вистоїть
Стівен Бланк

Стівен Блан каже: присутність в адміністрації Дональда Трампа відкритого противника ЄС Беннона, і водночас таких прихильників трансатлантичної співпраці, як: міністр оборони США Джим Маттіс, радник із національної безпеки Герберт Реймонд Макмастер, держсекретар США Рекс Тіллерсон та посол США при ООН Ніккі Гейлі закладає суперечність в команді Трампа, розв’язки для якої не буде доти, доки ці дві протилежні сили будуть представниками уряду.

«Перефразовуючи Лінкольна, який колись сказав, що дім, в якому панує розбрат не вистоїть, можу сказати одне - адміністрація, в якій панує розбрат, не вистоїть також», – резюмує Стівен Бланк.

Дивіться також: Яким може бути вплив розслідувань щодо можливих контактів штабу Трампа з Росією на зовнішню політику нової адміністрації США?

 • 16x9 Image

  Тетяна Харченко

  Має більш ніж 16-річний досвід у журналістиці. Починала з роботи кореспондентки на радіо «Континент» у Києві. Відтоді працювала журналісткою на телеканалі СТБ, а також у виданнях: «Україна молода», «Газета по-українськи», «Новинар»; спеціальною кореспонденткою і текстовою редакторкою ранкових випусків телеканалу СІТІ, оглядачкою та головною редакторкою сайту «Медіа Бізнес»; дописувала для National Geographic Україна.

  Має дві вищі освіти – за першою – фольклористка й викладачка української мови та літератури. Диплом режисерки документального кіна отримала як стипендіатка програми Fulbright, в американському університеті Wake Forest, що у Північній Кароліні.

  Є авторкою кількох документальних короткометражних фільмів, два з яких – «Пісні надії» та «Солдат-метелик» – були показані на американських кінофестивалях: RiverRun International Film Festival та Princeton Film Festival. З «Голосом Америки» була від весни 2014 року до осені 2017 року. Працювала як відеооператорка, журналістка та продюсерка. Відзняла серію сюжетів про українську діаспору в США з Бостона, Нью-Йорка, Парк-Сіті, Балтимора, Вашингтона, Арлінгтона, Нью-Джерсі та Лос-Анджелеса.       

Відео - найголовніше

"В Америці немає місця насильству", — Джо Байден. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:39 0:00

Recommended

 • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

  Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG