Спеціальні потреби

Мільйони Кремля інвестував у Facebook та Twitter бізнес-партнер Кушнера - NYT


Юрій Мільнер
Юрій Мільнер

Виступаючи на конференції в Сан-Франциско в 2010 році, російський мільярдер Юрій Мільне, який на той час володів значними пакетами акцій в Facebook та Twitter, не міг відповісти на запитання аудиторії про те, хто є його інвесторами, і замість відповіді здивовано поглядав на модератора, пише The New York Times.

Тепер, документи, які потрапили у розпорядження The New York Times, частково відповідають на це запитання: за інвестиціями Мільнера до Facebook та Twitter – сотні мільйонів доларів Кремля.

Інвестицію Мільнера до Twitter профінансував державний російський банк ВТБ через мережу офшорних компаній-оболонок. Цей банк часто використовує Кремль для проведення політично важливих стратегічних угод, зазначає видання

Значний інвестор угоди Мільнера щодо Facebook отримав фінансування з інвестхолдингу «Газпрому». Це – ще одна контрольована урядом фінансова установа, пише видання, посилаючись на досліджені документи.

До документів так званих "Райських паперів" входять записи юридичної фірми з Бермудів Appleby. Вони були отримані німецькою газетою Süddeutsche Zeitung і досліджені The New York Times у співпраці з Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів (ICIJ).

Компанії пана Мільнера мали у своїй власності більше 8 відсотків Facebook і 5 відсотків Twitter.

Це допомогло Мільнеру отримати місце серед найбільш впливових бізнесменів світу.

Хоча компанії продали ці акції кілька років тому, Мільнер все ж має інвестиції до технологічних компаній і продовжує укладати нові угоди. Однією з таких інвестицій є компанія з нерухомості, яку заснував і якою частково володіє зять президента Трампа та радник Білого дому – Джаред Кушнер.

Джаред Кушнер є співзасновником компанії Cadre, до якої інвестував Мільне, повідомляє Independent.co.uk.

Кушнер не повідомив про свою участь в Cadre, як і про інші зв’язки приватного бізнесу перед тим, як обійняти державну посаду в Білому домі.

"Я не використовував російські гроші для фінансування своєї діяльності в приватному секторі", - казав Кушнер у своїх свідченнях перед Комітетом з розвідки Сенату в липні.

Дивіться також: Час-Тайм. Справа Манафорта – нові деталі, оцінки експертів

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG