Спеціальні потреби

Байден і Порошенко обговорили шляхи зміцнення співпраці


Петро Порошенко і Джозеф Байден у Давосі
Петро Порошенко і Джозеф Байден у Давосі

Зустріч двох лідерів відбулася за лаштунками економічного форуму у швейцарському Давосі.

Віце-президент США Джозеф Байден зустрівся з президентом України Петром Порошенком і обговорив з ним перспективи врегулювання конфлікту на сході України, а також різні аспекти двостороннього співробітництва.

Зустріч відбулася в середу в швейцарському місті Давосі, де обидва лідери взяли участь у роботі Всесвітнього економічного форуму.

Згідно з коротким повідомленням Білого дому, у ході розмов йшлося й про необхідність для України продовжити боротьбу з корупцією.

За повідомленням журналістського пулу Білого дому, віце-президенту Байдену було поставлено запитання про те, чи є шанси на досягнення домовленості з російським президентом Володимиром Путіним щодо України.

«Надія живе вічно», - відповів Джозеф Байден.

Тим часом офіс президента України повідомив про зустріч більш докладно.

Згідно з українською заявою, зустріч тривала більше чотирьох годин і на ній, в першу чергу, обговорювалися питання безпеки.

«Ми прийшли до спільного висновку, що альтернативи Мінському процесу не існує, - прокоментував переговори Порошенко. - Ми маємо непохитну підтримку Сполучених Штатів Америки щодо повної імплементації Мінського процесу, який має складову у сфері безпеки. Ми домовилися про скоординовані дії, які повинні забезпечити припинення вогню, обстрілів, безперешкодний доступ представників Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в пункти зберігання важкої зброї і до кордону. Домовилися про координацію дій щодо активізації звільнення українських заручників».

Також, за словами Порошенка, сторони скоординували дії щодо активізації політичного процесу, включаючи підготовку до виборів на окупованій території відповідно до українського законодавства з широкою участю міжнародних спостерігачів.

Згідно з українською заявою, значна увага в ході зустрічі була приділена підтримці Сполученими Штатами українських реформ та активізації військово-технічного співробітництва.

Це була справжня дружня бесіда країн-партнерів, за що я дуже вдячний Сполученим Штатам
Петро Порошенко

Президент України подякував віце-президенту США за допомогу, яка щойно надійшла в Україну, на 23 мільйони доларів.

«Ми домовилися про продовження та активізацію цієї співпраці», - повідомив Порошенко.

Як вказується в українській заяві, президент України і віце-президент США також обговорили питання співпраці в галузі енергетики.

«Було чітко зазначено, що проект «Північний потік - 2» є суто політичним, спрямованим як проти України, так і проти значної кількості держав Європейського Союзу, і ми будемо ефективно діяти, щоб його зупинити», - сказав Порошенко.

На закінчення Порошенко подякував Байдену за тверду позицію Сполучених Штатів з фінансової та реформаторської підтримки України.

«Порядок денний був дуже широкий. Це була справжня дружня бесіда країн-партнерів, за що я дуже вдячний Сполученим Штатам», - підкреслив президент України Петро Порошенко.

Дивіться також: У поверненні Донбасу Україні важливо не коли, а як

Окуповані території мають бути інтегровані до України, а не просто повернуті - експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:53 0:00

XS
SM
MD
LG