Спеціальні потреби

У Хорватії Байден обговорюватиме питання мігрантів, тероризму та України


Джозеф Байден (архівне фото)

Віце-президент США Джозеф Байден у середу відбуде до Хорватії для обміркування питань мігрантів, енергетики і боротьби з тероризмом. Він матиме зустрічі з хорватськими офіційними особами і президентом Європейської ради Дональдом Туском.

У Загребі відбудеться саміт лідерів Південно-Східної Європи, яку влаштовують президенти Ховатії Колінда Грабар-Кітарович та Словенії – Борут Пагор.

У саміті візьмуть участь лідери Хорватії, Сербії, Боснії та Герцеговини, Косова, Македонії і Албанії. Згідно з передбаченнями, в центрі уваги саміту буде питання тисяч мігрантів, які щодня прибувають до Європи.

Минулого тижня Хорватія, Словенія, Сербія і Македонія повідомили про нові об’меження, які дозволять транзит через їх територію лише особам з охоплених конфліктами Сирії, Іраку та Афганістану. Ці обмеження викликали багатоденні протести мігрантів і закликів з боку ООН і Міжнародної організації з міграції до цих країн, щоб вони відновили координаційні механізми і допомогли встановити безпечні шляхи для транзиту людей, які покинули свою батьківщину з приводу збройних конфліктів.

Хорватський і словенський лідери мали зустріч ще до саміту і підкреслили потребу знайти гуманну розв’язку, яка значно скоротила б кількість мігрантів, що проходять через Балкани.

Саміт у середу, а також зустрічі віце-президента Байдена з Туском і Грабар-Кітарович також стосуватимуться питань безпеки, що виникли в результаті конфліктів на Близькому Сході та в Україні.

Дивіться також: Скільки сайтів закрились через СБУ

Скільки сайтів закрились через СБУ, ДНР - підрахували правозахисники. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:29 0:00

XS
SM
MD
LG