Спеціальні потреби

Байден подякував прем’єр-міністру Чехії за допомогу Україні та знов закликав Конгрес до дій


Байден подякував прем’єр-міністру Чехії за підтримку України та ініціативу із закупівлі артилерійських снарядів для української армії. Фото: президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала під час зустрічі у Білому домі 15 квітня
Байден подякував прем’єр-міністру Чехії за підтримку України та ініціативу із закупівлі артилерійських снарядів для української армії. Фото: президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала під час зустрічі у Білому домі 15 квітня

Президент США Джо Байден подякував прем’єр-міністру Чехії за підтримку України та ініціативу із закупівлі артилерійських снарядів для української армії. Байден приймає прем’єр-міністра Чехії Петра Фіалу в Білому домі в понеділок, 15 квітня.

“Я хочу подякувати вам за допомогу, пане прем’єр-міністре. За допомогу в забезпеченні майже 1 мільйона боєприпасів для України. Ми віддані виконанню нашої частини зобов’язань. Конгрес має схвалити продовження фінансування, яке є дуже важливим для Сполучених Штатів, і ухвалити наш двопартійний законопроект про національну безпеку”, – заявив президент Байден.

Я хочу подякувати вам за допомогу, пане прем’єр-міністре за допомогу в забезпеченні майже 1 мільйона боєприпасів для України.
Джо Байден

Президент США наголосив на терміновості питання: “Вони мають зробити це зараз. Зараз! Є міцна підтримка в Сенаті та Палаті представників”. Він ще раз підкреслив, що Росія не планує зупинятись в Україні: “Росія не зупиниться в Україні. Це дуже вплине на НАТО. Путін продовжить [нападати] і вся Європа, Сполучені Штати будуть під ризиком, якщо ми не зупинимо його в Україні”.

Прем’єр-міністр Чехії Петр Фіала подякував Джо Байдену за лідерство у підтримці України. “Ми робимо все можливе, щоб допомогти Україні та зупинити агресію Путіна. Ми маємо продовжувати підтримку України так довго, скільки це можливо. Саме тому ми розвернули нашу чеську ініціативу боєприпасів”, – заявив Фіала.

За його словами, Україна отримає сотні тисяч артилерійських снарядів у найближчому майбутньому – вже протягом “наступних кількох тижнів і місяців”.

Ініціатива Чехії із надання Україні боєприпасів набирає обертів, на тлі повідомлень аналітиків про зростання нестабільності на фронті через брак боєприпасів та зброї у ЗСУ. До ініціативи Чехії долучилися близько 15 країн, серед них - Канада, Данія, Франція, Норвегія, Швеція.

Як раніше повідомляв Голос Америки, Естонія “знайшла” мільйон снарядів і ракет для України, повідомив міністр оборони країни Ганно Певкур. Раніше ідею про те, як віднайти для України мільйон боєприпасів висловила Чехія. Естонія, каже міністр, планує залучити ті самі країни, які фінансово приєдналися до чеської ініціативи.

Дивіться також: Forbes: Естонія знайшла ще мільйон снарядів для України

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG