Спеціальні потреби

Бенедикт XVI виявився плідним автором


Бенедикт XVI виявився плідним автором
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:11 0:00

Бенедикт XVI виявився плідним автором

В історію Бенедикт XVI напевно увійде завдяки своїй добровільній відставці, що сталося вперше за понад 500 років. Чим запам’ятається цей Папа віруючим, спробував розібратися кореспондент Голосу Америки Джером Соколовський, який цими днями працює в Римі.

Церква Святої Марії ді Колемаджіо, прикрашає італійське містечко Лаквіла. Церква була заснована Целестином V, який став Папою Римським у 1294 році і подав у відставку шість місяців пізніше. У цьому містечку його досі згадують теплим словом.

Говорить мешканка Лаквіли Джуліана Маші:

«Для нас він був великим Папою. Адже тоді церква була корумпованою, а у нього було достатньо мужності сказати «ні».

Це мальовниче містечко досі не оговталось від землетрусу 2009 року, який серйозно пошкодив храм. Бенедикт XVI відвідав цю церкву відразу після трагедії. Місцеві прихожани пам’ятатимуть Бенедикта в першу чергу, як великого теолога.

А таку думку висловив мешканець Лаквіли Андреа Мікеле Луса:

«Він має глибокі теологічні знання церкви. Це великий мудрець, який одночасно дуже скромний і ніколи не поводиться зверхньо».

Залишки Целестина зараз аналізуються у науковій лабораторії. Його спадщину переосмислюють історики. Адже великий Данте змалював його зрадником через відставку. У випадку Бенедикта, відставка, навпаки, сприймається, як мужній вчинок великого Папи.

Кореспондент газети «Національний католицький репортер» Джон Ален вважає Бенедикта одним з найкращих теологів в історії церкви:

«Його енцикліки, промови під час закордонних подорожей, три книги, які він опублікував за час папства. Я думаю, ці речі будуть темою семінарів та дискусій в Католицькій церкві протягом сторіч».
Його енцикліки, промови під час закордонних подорожей, три книги, які він опублікував за час папства. Я думаю, ці речі будуть темою семінарів та дискусій в Католицькій церкві протягом сторіч».
Джон Аллен

Бенедикту XVI не рідко закидали нездатність налагодити зв’язок з віруючими, як це вдалося його попереднику Івану Павлу Другому. Таку думку висловив кореспондент католицької газети Джон Ален:

«Але я думаю його відставка, його покірна передача влади, певним чином мужнє рішення поступитися престолом, відкрили для людей можливість розмежувати поняття папство та Папа. Звичайно, у людей будуть залишатися певні застереження щодо його папства, але тепер, мені здається, вони більш прихильно дивляться на нього, як на людину».

Поки відбувається процес переходу влади, Бенедикт XVI перебуває у своїй літній резиденції неподалік Ватикану. У ці дні у місцевих кав’ярнях більше ніж завжди людей, які приходять сюди, аби певним чином долучитися до історичної події.

«Я думаю, його запам’ятають завдяки відмові від влади. Це має величезне значення», – говорить віруюча Джоржія Компаріні.

Чи хотів би Бенедикт XVI увійти в історію, як Папа який вперше за 500 років пішов у відставку, чи ні, схоже, саме таким чином він закарбується у свідомості віруючих.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG