Спеціальні потреби

Вдалий жарт приніс авторам мільйонні прибутки


Вдалий жарт приніс авторам мільйонні прибутки

Кілька років тому Девід Боргенікт працював у Філадельфії в книжковому магазину. Але одного разу він прочитав у журналі статтю, яка підказала йому ідею власної книги. Разом із другом-журналістом Джошуа Півнем він написав бестселер, який отримав майже культовий статус. Книга називається «Практичний посібник з виживання в найгірших ситуаціях» («The Worst-Case Scenario Survival Handbook»).

У пам'ятній статті, яку прочитав Девід, докладно розповідалося, як посадити невеликий літак, якщо пілот втратить свідомість. Подібні сюжети часто показують в кіно і по телебаченню. Але одна справа, коли герой трилера стрибає з вантажівки на автомобіль або голими руками відбивається від акули, - і зовсім інша, коли в такій ситуації опиняються пересічні громадяни, які не можуть похвалитися особливою підготовкою.

Що їм робити? Як вибратися живим з сутички з алігатором? Як вціліти, якщо не розкрився парашут?

Боргенікт і Півен самі зізнаються, що писали більше «для сміху», не розраховуючи на заробіток. І даремно. За перші вісім місяців було продано більше мільйона примірників, і книга перевидавалася більше десяти разів.

Вас переслідують бджоли-вбивці? Не проблема. Дивіться сторінку 44. Загубилися в пустелі? Дивіться стор 129. Треба розвести вогонь, а сірників немає? Не проблема, запевняють Боргенікт і Півен, ми обидва – прості смертні і даємо самі прості рекомендації. Ось кілька з них навмання:

Опинившись на даху потяга, не вставайте в повний зріст! Якщо на вас кинувся розлючений бик, дотримуйтесь наступних правил: 1. Не розлючуйте тварину. 2. Не рухайтеся. 3. Озирніться у пошуках шляху відступу. 4. Якщо його немає, зніміть що-небудь з одягу, наприклад, сорочку. 5. Киньте її в бік, і біжіть щодуху в протилежному напрямку!

Автори вже випустили цілу серію посібників, телевізійних реаліті-шоу і календарів, присвячених науці виживання в екстремальних умовах – від навчання в коледжі до партії в гольф.

Слід, щоправда, відзначити, що, незважаючи на всю користь порад, книги цієї серії продаються в розділі «Гумор».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG