Спеціальні потреби

Плагіат по-президентськи


Віктор Янукович
Віктор Янукович

Українські журналісти звинуватили президента Віктора Януковича у плагіаті. Нещодавно видана книга «Україна – країна можливостей» президентського авторства, на думку «Української правди» містить цілі шматки творів абсолютно інших авторів.

«Opportunity Ukraine» вперше вийшла англійською мовою за видавництва австрійської компанії. Обіцяють видати ще й російською та німецькою. Рекламний слоган книжки – «Це гід-практикум для перспективних інвесторів». А в анотації говориться про те, що це не стільки мемуари, скільки «маніфест глибокої віри у свою Батьківщину, щиросердечна декларація від людини із високою відповідальністю за сучасне і майбутнє України, та її народ». Також видання зазначає, що читачам повинна сподобатись пряма і проста манеру автора ділитися своїми мріями про свою країну, а також його негативне ставлення до популізму.

Журналісти ж з «Української правди» виявили, що в книзі подаються «щиросердечні декларації» і інших авторів без вказівок на першоджерела. Зокрема, заарештованого за підозрою в корупції екс-голови Держфінпослуг Василя Волги та політично лояльного журналіста В’ячеслава Піховшека. За прикладами в матеріалі УП видно, як в книзі слово в слово подаються абзаци чужих думок, що юридично є плагіатом, тобто порушенням авторського права.

У відповідь на викриття журналістів, радник президента Ганна Герман заявила, що все це – брехня, а також спростувала інформацію, що Янукович використовував чужі тексти. На думку Ганни Герман, це самі політики «списали» у президента. А Інтернет-видання «Українська правда», за її словами, прагне очорнити все, що робить Янукович.

«Можливо, хтось із політиків колись і використовував якісь думки з книжок Януковича. Це просто смішно звинувачувати президента, що він використовує якісь тексти Стецьківа чи Волги», – прокоментувала Ганна Герман.

Офіційного коментаря від самого президента поки що немає.

Практика написання мемуарів доволі популярна серед президентів. Серед українських тим більше, бо кожен з них випустив по книжці.

Так, Леонід Кравчук минулого року презентував свою книгу – «Одна країна, єдиний народ», в якій, за його словами, прослідкував зміни влади в Україні. Зокрема, Кравчук звернув увагу на те, що жоден український президент не підтримував лінію свого попередника, а починав все спочатку.

Віктор Ющенко нещодавно видав книгу, в якій вмістив свої промови під назвою «До нації». А зараз планує опублікувати свої мемуари. В майбутній книзі Ющенко розкаже про свою політичну кар’єру та про період президентства.

До літературного світу долучився і Леонід Кучма із своєю книгою «Україна – не Росія». Її не тільки критикували за зміст, але й також звинуватили у плагіаті, як Януковича. На думку віце-спікера парламенту Миколи Томенка книгу писали одразу дві групи вчених – російські та українські, через що в тексті подані суперечливі погляди на одну й ту ж проблему. Тим не менш, саме ця книга Кучми спонукала режисера Андрона Кончаловського створити документальний фільм про колишнього президента під назвою «Битва за Україну». Стрічка стане частиною з циклу «Тягар влади», попередніми героями якого вже стали генеральний секретар ЦК КПРС Юрій Андропов та президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG