Спеціальні потреби

Актуально

"Я закликаю постити і молитися за Україну" - інтерв'ю із капеланом Сенату США. Ексклюзив

62-й капелан Сенату США Баррі Блек під час інтерв’ю з журналісткою української служби Голосу Америки Катериною Лісуновою

Після повномасштабного вторгнення Росії в Україну капелани Конгресу обох палат США принаймні раз на тиждень починають сесію з молитви за Україну. Капелан Сенату Баррі Блек з іншими вірянами, окрім молитви, також запровадив регулярний піст.

“Я знаю сотні людей на Капітолійському пагорбі, які почали постити після російського вторгнення, рік тому…Цей піст тримали сенатори та сотні людей”.
Баррі Блек, 62-й капелан Сенату США

Блек служить капеланом у Сенаті вже понад 20 років, із 27-го червня 2003 року. До обрання до Сенату, Блек прослужив понад 27 років у корпусі капеланів ВМС США, дослужившись до звання контр-адмірала та закінчивши свою військово-морську кар’єру на посаді начальника капеланів. В Конгресі Блек став 62-м капеланом Сенату, першим афроамериканцем і першим адвентистом сьомого дня, який обійняв цю посаду.

Про духовну підтримку українців на капітолійському пагорбі, а також, у чому полягає робота капелана в Конгресі США, Баррі Блек розповів журналістці Голосу Америки Катерині Лісуновій.

62-й капелан Сенату США Баррі Блек під час інтерв’ю з журналісткою української служби Голосу Америки Катериною Лісуновою.
62-й капелан Сенату США Баррі Блек під час інтерв’ю з журналісткою української служби Голосу Америки Катериною Лісуновою.

Катерина Лісунова, Голос Америки: Що означає бути капеланом Сенату?

Баррі Блек, 62-й капелан Сенату США: Бути капеланом Сенату означає бути пастором для понад 6 тисяч людей. Я піклуюся про духовні потреби не лише 100 сенаторів і членів їхніх сімей, але й про керівників апарату, працівників їдальні, про двірників та працівників поліції Капітолію. Я піклуюся про духовні потреби найрізноманітніших людей і працівників. Це дуже захоплива робота, тому що вона дуже різна.

К.Л.: Ви вже тривалий час є капеланом Сенату. Чи багато людей звертаються до вас за порадою, за вашим благословенням чи молитвою? Чи сенатори приходять до вас помолитися перед ухваленням важливого рішення?

Б.Б.: До мене приходить багато людей, хтось офіційно, хтось неофіційно. Щотижня я проводжу вивчення Біблії для сенаторів, беру участь у молитовному сніданку. А це 25 або 30 сенаторів, які слухають мої проповіді. Також я приходжу до них в офіси та розмовляю з їхніми співробітниками, або вони можуть прийти до мене. Інші сенатори, працюючи у своїх комітетах, хочуть знати мою позицію щодо певних питань. Зокрема, коли це стосується військової сфери.

“Я абсолютно переконаний, що Україна виграє у цій війні”.  
Баррі Блек, 62-й капелан Сенату США

К.Л.: Чи законодавці коли-небудь просили вас провести церковні обряди? Наприклад, хрещення, вінчання, чи, можливо, похорон?

Б.Б.: Так. Я хрестив, служив на багатьох весіллях, служив на похоронах і панахидах. Я також відвідую лікарні, був біля ліжка трьох сенаторів, коли вони помирали. Тож це повне служіння у всіх його проявах.

К.Л.: Як ви обираєте, про що молитися перед початком засідання в Сенаті?

Б.Б.: Я вірю, що молитва – це розмова з Богом. Ми розмовляємо через молитву не лише тоді, коли нам щось потрібно, але й тому, що ми маємо з ним стосунки. Авжеж коли виникають труднощі, і ми потребуємо надприродної допомоги, ми звертаємось із цим до Господа. І тому, коли я побачив російські танки, які прямували в Україну, звичайно, це був привід для молитви. Тому що як священнослужителя мене вчили піклуватися про безпорадних, про тих, хто страждає, хто в небезпеці, про бідних. Це, безумовно, була причина молитися не лише для мене, але й для сенаторів.

62-й капелан Сенату США Баррі Блек під час інтерв’ю з журналісткою української служби Голосу Америки Катериною Лісуновою
62-й капелан Сенату США Баррі Блек під час інтерв’ю з журналісткою української служби Голосу Америки Катериною Лісуновою

К.Л.: Чи хтось коли-небудь приходив до вас подякувати за те, що ви згадуєте Україну у своїх молитвах?

Б.Б.: Я переписуюсь з депутатами українського парламенту, і вони дуже вдячні за наші молитви за Україну. Ми також молимось і постимо. Ми віримо, що коли ви відмовляєтесь від їжі, це посилює вашу молитву. Я знаю сотні людей на Капітолійському пагорбі, які почали постити після російського вторгнення, рік тому.

Ми виконуємо так званий піст Веслі: нічого не їмо до 3-ї години дня, потім маємо одне приймання їжі, й далі не їмо знову до 3-ї години наступного дня. Ми тримаємо такий піст вже протягом місяців. Я навіть трохи схуд. Цей піст тримали сенатори та сотні людей. І я вірю, що Бог відповів на наші молитви. Тому що багато людей прогнозували, що це вторгнення буде успішним і закінчиться за кілька тижнів. Більшість і не підозрювали, що Україна, якою ми її знаємо, вистоїть через рік після вторгнення.

Я вважаю, що це, зокрема, і завдяки посту та молитві людей на Капітолійському пагорбі та у багатьох церквах, де я проповідую, по всій країні. Я закликаю людей почати постити й молитися за Україну, і Бог відповідає на наші молитви. Ці люди також можуть робити благодійні внески, і вони дуже раді, що можуть допомогти. Один вірянин навіть сказав мені: «Нарешті є те, що ми можемо зробити». Тому що вони відчували себе паралізованими.

«Тепер я можу постити і молитися, і я знаю, що молитва справді має значення», - такі відгуки я отримую.

“У наших молитвах ми просимо про конкретні потреби України. Ті танки, які зараз надають, – ми вважаємо, що це відповідь на молитву”.
Баррі Блек, 62-й капелан Сенату США

К.Л.: Чи пам’ятаєте ви той день, коли ви вперше вирішили включити Україну у свої молитви?

Б.Б.: Я думаю, це було іще тоді, коли караван танків почав повільно наближатися до кордонів України. Ще до перших пострілів ми почали молитися, до початку великих військових дій. І ми посилили наші молитви, коли побачили жахливі порушення прав людини, вбивства невинних громадян, ґвалтування, усі ці трагічні речі, які відбуваються й досі. Тоді ми посилили наші молитви й почали постити. І ми бачили, як рухалась рука Бога. Тому що є люди, які передбачали, що НАТО розпадеться, що підтримки не буде. І ми молилися, щоб всемогутній Господь проявив свою волю, і він це зробив. Я абсолютно переконаний, що Україна виграє у цій війні.

К.Л.: Ви вже тривалий час є капеланом Сенату. Як, на вашу думку, змінилися ваші молитви від початку вашої служби і до сьогодні?

Б.Б.: Сьогодні наші молитви, в першу чергу, зосереджені на тому, щоб Господь втілив свою волю щодо цього конфлікту. Ми віримо, що Господь не був тим, хто здивувався російському вторгненню. Ми також віримо, що молитися потрібно не лише за українців, а й за тих, хто безсилий протистояти війні, хоч і бажає протистояти. Тому що Ісус у Євангелії від Матвія, у розділі 5-му, в Нагірній проповіді каже: «Любіть ворогів ваших, добро творіть тим, хто ненавидить вас; благословляйте тих, хто проклинає вас, і моліться за тих, хто кривдить і гонить вас».

Тому ми молимося навіть за ворогів України, бо віримо, що цього очікує від нас Бог. Використовувати любов, щоб подолати ненависть. І ми віримо словам, сказаним в Посланні до римлян, у розділі 12-му: «Не будь переможений злом, але перемагай зло добром». Тож ми благаємо та завжди дякуємо у наших молитвах.

У наших молитвах ми просимо про конкретні потреби України. Ті танки, які зараз надають, на нашу думку, це відповідь на молитву. Ми молимося про мудрість для наших лідерів і наших трьох гілок влади – судової, законодавчої та виконавчої, щоб Бог їх скеровував. Ми молимося за НАТО і за країни, які прагнуть допомогти Україні, щоб Бог їх провадив і благословляв. Наші звернення до Господа дуже різноманітні. І Він відповідає на ці молитви.

К.Л.: Я знаю, що є традиція запрошувати священиків як гостей для прочитання молитви перед Сенатом чи Палатою Представників. Чи думали ви запросити представників українських церков для молитви?

Б.Б.: Так, у нас є програма запрошених капеланів, навіть сьогодні був запрошений капелан. Це відбувається приблизно двічі на місяць. І звичайно, якби президент Зеленський взяв із собою священика під час візиту у Вашингтон, то, мабуть, того ранку молитву в Конгресі читав би православний священик.

Насправді у мене таке відчуття, що і сам президент Зеленський міг би прочитати молитву, він дуже духовна людина. Іншими словами, ми вітаємо таку можливість із розпростертими обіймами. Я думаю, це надихне американський народ так само, як промова українського президента перед спільним засіданням Конгресу надихнула багатьох людей у всьому світі.

“І я хочу, щоб мої українські брати і сестри знали, що Бог знає їхній біль...і я пророкую, що найкращі дні для України іще попереду”. 
Баррі Блек, 62-й капелан Сенату США

К.Л.: Що б ви хотіли сказати українському народу? Українцям у всьому світі, тим, хто на батьківщині, і тим, хто був змушений покинути свої домівки?

Б.Б.: Я хотів би сказати моїм братам і сестрам в Україні, що Бог діє. Як сказано в Посланні до римлян, розділі 8-му, вірші 28-му: «У всьому Бог діє на благо тих, хто любить Його, хто покликаний згідно з Його наміром». І я хочу, щоб мої українські брати й сестри знали, що Бог знає їхній біль. Як каже Біблія, він порахував їхні сльози і жахи, через які вони пройшли. Господь створить зі зла добро, Він створить любов з ненависті. І я хочу, щоб український народ знав, я пророкую, що найкращі дні для України іще попереду.

Нагадаємо, раніше Голос Америки опублікував ексклюзивне інтерв’ю із капеланкою Палати Представників Маргарет Кіббен. Вона стала першою жінкою на цій посаді, читала молитву під час евакуації законодавців під час штурму Капітолію 6-го січня 2021-го року, а після повномасштабного вторгнення РФ в Україну капеланка Кіббен започаткувала традицію щосереди молитись за Україну перед засіданням Палати Представників.

Дивіться також: Відео інтерв'ю із 62-м капеланом Сенату США, Баррі Блеком

Всі новини дня

Вперше в історії США: спікера Палати представників Кевіна Маккарті звільнили з посади

Колишній спікер Палати представників Кевін Маккарті спілкується з журналістами

Крайній правий конгресмен-республіканець Мет Гейтс та його прихильники домоглись звільнення Кевіна Маккарті з посади спікера Палати представників США, зокрема, і через його позицію щодо допомоги Україні.

Голосування за звільнення Маккарті з посади відбулось у вівторок, 3-го жовтня з результатами 216-за та 210-проти. Проти звільнення голосувала більшість республіканців, окрім 8-ми представників крайньоправого крила цієї партії, які власне й вимагали звільнити спікера. Їхні голоси посилила більшість демократів, які партійною лінією підримали звільнення республіканського спікера. Тепер Палата представників має обрати нового спікера. Це перший такий випадок в історії США.

Гейтс проти Маккарті

Клопотання про відставку спікера Кевіна Маккарті вніс його однопартієць, представник крайньо правого крила республіканців, конгресмен від штату Флорида Мет Гейтс. Відповідний запит Гейтс вніс ввечері у понеділок, 2-го жовтня.

Конгресмен-республіканець Мет Гейтс в кулуарах Конгресу США після засідання республіканської конференції в Палаті представників.
Конгресмен-республіканець Мет Гейтс в кулуарах Конгресу США після засідання республіканської конференції в Палаті представників.

Механізм для звільнення спікера, який був однією з умов призначення Маккарті на посаду, дозволяє будь-якому члену Палати представників скликати нові вибори. Також, за процедурою, резолюція про усунення спікера має пріоритет над іншими питаннями.

Так, сам спікер Маккарті був зобов’язаний включити вимогу про власне звільнення до законодавчого розкладу протягом двох днів після подання. Але опублікувавши короткий пост "Давай" у мережі "X", Маккарті поставив відповідний документ на голосування одразу ж наступного дня після його внесення Метом Гейтсом.

Маккарті запевняв, що переживе голосування про звільнення. Він також відкинув заяви про домовленості з демократами про підтримку на голосуванні. За словами Маккарті, перед голосуванням він сказав лідеру демократів в Палаті представників Гакіму Джеффрісу: "Робіть усе, що ви вважаєте за потрібне", - цитує New York Times.

Лідер демократів в Палаті представників Гакім Джеффріс спілкується з журналістами в будівлі Капітолію США
Лідер демократів в Палаті представників Гакім Джеффріс спілкується з журналістами в будівлі Капітолію США

Своєю чергою Джеффріс перед голосуванням заявив, що демократи підтримають звільнення Маккарті: "Ми готові шукати спільну мову на шляху вперед. Але, на жаль, наші крайньоправі колеги-республіканці не виявили бажання зробити те саме. Зараз все залежить саме від Республіканської партії, яка має припинити війну республіканців у Палаті представників. Враховуючи їх небажання раз та назавжди порвати з MAGA-екстремізмом, керівництво Демократичної партії в Палаті представників голосуватиме схвально за пропозицію республіканців про звільнення спікера", - йшлося у офіційному листі-зверненні лідера демократів.

Пізніше абсолютна більшість демократів проголосувала за звільнення Маккарті, доєднавшисть до 8-ми республіканців від крайньо правого крила.

Чому звільнили та як це пов'язано з Україною

Серед названих причин, чому деякі однопартійці домагалися звільнити спікера Маккарті, є співпраця з демократами для погодження короткострокової резолюції про фінансування уряду США, а також відмова блокувати допомогу Україні.

"Увесь цей театр з провалами спікера Маккарті призвів до того, що він об’єднався з демократами, аби ухвалити резолюцію, яка продовжує фінансувати Україну та фінансує втручання Джека Сміта (спецпрокурор - ред.) у майбутні вибори, проти президента Трампа", - опублікував на своєму сайті Мет Гейтс після внесення резолюції про звільнення Маккарті.

У понеділок ввечері, коментуючи журналістам внесення клопотання про звільнення спікера, Гейтс заявив, що його однопартійці не підтримали б пропозицію про відставку, якби спікер розповів їм про "свою таємну угоду з Джо Байденом щодо України", - цитує CNN. Закликаючи проголосувати за звільнення Маккарті в залі Палати представників у вівторок, Гейтс знову згадав про допомогу для Києва, яку крайні праві вимагають зупинити взагалі.

"Мене стурбувало повідомлення про таємну угоду щодо фінансування України, яка дозволила б надати більше грошей для України разом з фінансуванням для нашого власного кордону на півдні країни. Наскільки образливим це має бути для нашої митниці, прикордонників та людей, які страждають через незахищеність кордону, що деякі з моїх колег готові боротися за власний кордон лише за умови, що вони зможуть відправити мільярди доларів в Україну, щоб ті добре профінансували кордон їхньої держави. З мене досить", - заявив Мет Гейтс в залі Палати представників.

Домовленість щодо України

Коментуючи уникнення шатдауну в неділю 1-го жовтня, Президент Джо Байден закликав Маккарті та інших республіканських лідерів виконати своє зобов’язання про окреме голосування щодо фінансування для України.

Президент США Джо Байден виступає в коледжі принца Джорджа в місті Ларго, штат Меріленд.
Президент США Джо Байден виступає в коледжі принца Джорджа в місті Ларго, штат Меріленд.

"Сподіваюся, мої друзі з протилежної політичної гілки дотримаються свого слова про підтримку України. Вони сказали, що збираються підтримати Україну в окремому голосуванні", – сказав Байден і додав: "Ми за жодних обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана".

На уточнююче запитання журналістів, чи довірятиме Байден Маккарті, коли "прийде час наступної угоди", Байден відповів: "Ми щойно уклали угоду про Україну. Отже, побачимо".

Своєю чергою, Маккарті заперечив, що він укладав будь-які сторонні угоди щодо обіцянок виділити фінансування Україні. Але зауважив, що сказав демократам, якщо існуватиме технічна проблема в чинному короткостроковому фінансуванні уряду, яка би заважала передачі вже наявних коштів для Києва, то це можна вирішити, переказує CNN.

"Немає жодної сторонньої угоди. Я не знаю, хто і звідки це бере. Немає жодної сторонньої угоди щодо України", — сказав Маккарті журналістам в капітолії.

Необхідність обрати нового спікера Палати представників США відтерміновує розгляд 12-ти законопроектів про видатки для фінансування уряду США на наступний рік, а також ймовірний розгляд додаткового фінасування для України. Нагадаємо, що резолюція про короткострокове фінансування уряду США відтермінувала потенційний шатдаун до 17-го листопада.

Посада спікера Палати представників США є третьою позицію після президента та віцепрезидента США у черзі на керівництво державою, у разі непередбачуваних випадків, якщо щось трапиться з чинними очільниками країни.

Дивіться також: Що буде з фінансуванням для України: деталі з Конгресу та Білого Дому.

Що буде з фінансуванням для України: деталі з Конгресу та Білого Дому. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:32 0:00

Як реагують у Європі на суперечки у Конгресі щодо підтримки України? Відео

Як реагують у Європі на суперечки у Конгресі щодо підтримки України? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:41 0:00

Представники Європейського Союзу виступили із запевненнями, що будуть і надалі допомагати Україні протистояти російській агресії на тлі ознак ймовірної затяжної війни і політичних суперечок в деяких країнах. Міністри закордонних справ ЄС, щоб засвідчити свою непохитність, вдалися до незвичайної поїздки на нараду 2 жовтня у Києві. За візитом стежив Богдан Цюпин.

Як в Пентагоні реагують на дискусії конгресменів США навколо питання надання Україні нової допомоги? Відео

Продовження забезпечення України боєприпасами та зброєю, які потрібні для захисту її території. Про це президент США Джо Байден зранку 3 жовтня говорив телефоном із союзниками та партнерами, щоб скоординувати підтримку України. У розмові із президентом Байденом взяли участь лідери Канади, Німеччини, Італії, Польщі, Великої Британії, Румунії, Франції, НАТО та Європейської Ради. Більше про американську підтримку Києва розповідає Остап Яриш.

Білий дім: зниження підтримки України може підбадьорити Росію та призвести до розширення конфлікту

Президент України Володимир Зеленський з президентом США Джо Байденом в Овальному кабінеті Білого дому у Вашингтоні, 21 вересня 2023 року. REUTERS/Кевін Ламарк

Президент США Джо Байден у вівторок зателефонував лідерам країн-союзників у Європейському Союзі та НАТО, щоб запевнити їх, що допомога США Україні продовжуватиметься. Він наголосив, що зниження підтримки може підбадьорити Росію та призвести до розширення конфлікту. Про це на брифінгу в Білому домі у вівторок заявив Представник Ради з нацбезпеки Джон Кірбі.

"Така втрата підтримки змусить Путіна повірити, що тепер він може перечекати нас і продовжувати конфлікт, доки ми, наші союзники та партнери, не згорнемо (підтримку)», – сказав Кірбі. За його словами, такий розвиток подій принесе Путіну перемогу.

Координатор зі стратегічних комунікацій Ради нацбезпеки США Джон Кірбі повторив заяви президента Байдена, який критикував невелику групу республіканців у Палаті представників, які заблокували фінансування України, зазначивши, що більшість республіканців віддані справі підтримки України.

Як повідомляв Голос Америки, пізно в суботу ввечері президент США підписав ухвалений Конгресом законопроєкт про тимчасове фінансування уряду, який не містив нової допомоги Україні.

Президент США Джо Байден закликав законодавців не допустити призупинення американської допомоги Україні.

Американські сенатори від обох партій після ухвалення законопроєкту про тимчасове фінансування уряду виступили зі спільною заявою на підтримку Києва.

Допомоги вистачить на кілька місяців – Кірбі

На брифінгу Кірбі запевнив, що Україна не матиме перебоїв з постачанням зброї ще принаймні кілька місяців, але він попередив, що кошти можуть закінчитися за кілька місяців, якщо республіканці в Конгресі не ухвалять новий обсяг допомоги для боротьби ЗСУ з російським вторгненням.

"Я думаю, що найближчими тижнями ви побачите відносно послідовну підтримку України з президентських повноважень. Пентагон все ще має у своєму розпорядженні кілька мільярдів доларів, які ще не вичерпалися, і які можна використати з президентських повноважень", – сказав Кірбі у Білому домі.

Він наголосив, що перерв у постачанні немає, але вони можуть настати, якщо Конгрес не встигне проголосувати за виділення додаткових коштів.

"Ми надаємо Україні допомогу в безпеці приблизно кожні два тижні, і я думаю, ви побачите, що так буде і в найближчі тижні. Але за відсутності додаткового фінансування з боку Конгресу, про яке ми просили, так, може настати "важка ситуація", – визнав Кірбі.

Він наголосив, що адміністрація Байдена хоче забезпечити, аби не було "жодних прогалин, щоб ми могли продовжувати цей послідовний процес надання їм підтримки, особливо, коли ми входимо до осені та продовжується контрнаступ".

"Попереду ще близько 6-8 тижнів хорошої погоди, хорошої бойової погоди, і ми хочемо переконатися, що українці зможуть досягти успіху", – наголосив Кірбі.

Хороший дзвінок, єдність союзників і гарантії для України – світові лідери про телефонну розмову з Байденом

Лідери країн світу та міжнародних безпекових органзацій заявили у розмові з президентом США, що готові надати Україні додаткову військову техніку, фінансову та політичну підтримку. AP Photo/Susan Walsh

Лідери низки країн світу та міжнародних безпекових організацій оприлюднили перші підсумки та деталі розмови з президентом США Джо Байденом. Як повідомляв Голос Америки, Джо Байден зранку 3 жовтня провів телефонну розмову із союзниками та партнерами, щоб координувати продовження підтримки України.

“Хороший дзвінок з лідерами НАТО, організований президентом США”, – написав свій відгук про розмову генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг у мережі Х (у минулому Twitter).

“Оскільки Росія продовжує свою жорстоку війну, ми всі зобов’язуємося підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – запевнив генсек НАТО.

Президент Європейської Ради Шарль Мішель також заявив, що союзники “єдині”.

Він також додав, що з нетерпінням чекає зустрічі з президентом США Джо Байденом 20 жовтня у Вашингтоні на саміті США-ЄС.

“У ці часи випробувань трансатлантичні дії важливіші, ніж будь-коли”, – пише Мішель у мережі Х.

А метою телефонного дзвінка лідерів G7 та “Бухарестської дев'ятки” він назвав “гарантувати нашу повну підтримку Україні”.

“Ми єдині і готові надати Україні додаткову військову техніку, фінансову та політичну підтримку. Мир і безпека в Україні дорівнює миру і безпеці в Європі”, – заявив Шарль Мішель.

Президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн також наголосила, що підтримка України з боку Європи непохитна.

Посадовиця нагадала про 50 мільярдів євро на макрофінансову допомогу, пов’язану з Планом реформ та інвестицій в Україну, а також 1 мільйон боєприпасів для України, які мають бути доставлені до березня 2024 р., і про дії ЄС щодо забезпечення повної відповідальності за російські злочини проти українців.

В офісі прем’єр-міністерки Італії Джорджії Мелоні заявили по завершенню дзвінка, що Байден “прагне запевнити союзників у продовженні американської підтримки України, з огляду на останні рішення Конгресу США”, інформує Guardians.

Президент Румунії Клаус Йоганніс після розмови твітує: "Ми оцінили ситуацію з безпекою в Чорному морі, зокрема після бомбардування Росією портів України на Дунаї. Подякував США та НАТО за вжиті заходи”.

Румунія, за словами президента, продовжить підтримувати Україну, зокрема щодо транзиту зерна”.

А прем'єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак запевнив, що британці готові підтримувати Україну військовою, гуманітарною та економічною допомогою.

Сунак “окреслив триваючу військову, гуманітарну та економічну допомогу Сполученого Королівства Україні та підкреслив, що ця підтримка триватиме стільки, скільки буде потрібно”, - йдеться у заяві Даунінг-стріт.

“Президент підтвердив рішучу відданість Сполучених Штатів підтримці України стільки, скільки це буде потрібно, як і всі інші лідери, які долучилися до дзвінка", — прокоментував розмову Джон Кірбі, представник Ради нацбезпеки США.

За його словами, лідери обговорили зусилля щодо продовження надання Україні боєприпасів і систем озброєння, необхідних для захисту своєї території, а також продовження зміцнення протиповітряної оборони України, “оскільки вони готуються до нових атак на критичну інфраструктуру”.

Дзвінок відбувся на тлі занепокоєння після ухвалення закону про тимчасове фінансування уряду США, який не містить нової допомоги Україні. Байден висловив сподівання, що республіканці дотримаються свого слова щодо підтримки України, і запевнив, що переважна кількість республіканців і демократів як у Палаті представників, так і в Сенаті підтримують Україну в її захисті від російської агресії.

Тим часом Пентагон має змогу передати Україні зброї ще на 5,4 мільярда доларів, поки в Конгресі не розглянули запит на додаткове фінансування. Про це Українській службі Голосу Америки повідомили в американському Міноборони.

Більше

XS
SM
MD
LG