Спеціальні потреби

Заборона на імпорт російських книжок?


До кінця лютого уряд має вирішити, чи перекривати український кордон для російської книжки. З такою ініціативою звернувся до Кабміну нардеп Остап Семерак. Чи забороняти російську друковану продукцію слідом за серіалами про ментів? Ініціатива викликала дискусію.

Ці книжки народний депутат Семерак придбав на книжковому базарі з-під поли. У них розповідається про те, що Україна це недодержава, а українську мову вигадали поляки.

Народний депутат України Остап Семерак з партії «Народний фронт» говорить:

«Перше враження спочатку, що таких книжок немає на полицях книжкових магазинів. Але це оманливе враження. Коли ринок відчув, що ми шукаємо, нам зробили пропозицію. Там улов першого закидання сітки в річку – і ми витягнули таке».

Жахнувшись тому, як вільно почувається в Україні антиукраїнська пропаганда, депутат вирішив: треба діяти. І звернувся з ініціативою до уряду – заборонити імпорт російських книжок.

Про що саме йдеться, парламентар не поточнює. Чи закриють кордон для всього без розбору, чи тільки для українофобського і списками? І як діятиме заборона – посадять на митницях цензорів? обшукуватимуть валізи? Автор ініціативи каже – його справа вказати на проблему й започаткувати дискусію. Народний обранець наголошує: це не боротьба з російською літературою, це відповідь на інформаційну агресію Кремля. Бо пропагандистське чтиво – загроза національній безпеці. Ембарго на Дугіна і Вассермана повинно бути введене слідом за санкціями на російске пиво і ковбасу.

«Я свідомий того, що після заборони вживання наркотиків наркотики не зникли у світі, вони залишились. І продукувати таку книжку пропаганда далі буде, завозити її сюди буде, але це не означає, що з наркотиками не потрібно боротися».

Ініціатива викликала неоднозначну реакцію. Заборона книги тхне цензурою, кажуть експерти.

А тим часом ініціативу підхопили і розвинули. Музиканти і співаки пропонують закрити ще й український ефір для відео-та аудіотоварів з РФ. Письменник і видавець Віталій Капранов вважає: повна заборона російського культурного продукту – виправдана. Бо йде війна. Він каже:

«Насправді це повинно бути все. Якщо ми воюємо, ми ж не можемо сказать, що от з такої зброї по нас стріляйте, а от з цієї не стріляйте. Насправді на час війни це повинно бути все тотально, крапка. Хто дуже захоче послухати Гребенщикова, відкриває Інтернет і дивиться там Гребенщикова, скільки хоче. Коли буде мир, коли вони повернуть нам захоплене, і вибачаться, і заплатять нам репарації, отоді ми сядемо і поговоримо про культуру. А поки що, на превеликий жаль, ми говоримо про війну».

Дивіться також: Гаманці корупціонерів треба вивернути раз і назавжди - Наливайченко

Гаманці корупціонерів треба вивернути раз і назавжди - Наливайченко. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG