Спеціальні потреби

Європарламент ухвалив резолюцію щодо порушення прав людини в Криму і деокупації півострова


Європейський парламент
Європейський парламент

Європарламент засуджує безпрецедентний рівень порушень прав людини, скоєних проти татар в окупованому РФ Криму.

Європейський парламент засуджує безпрецедентний рівень порушень прав людини, скоєних проти кримських татар на окупованому Росією півострові.

Про це йдеться в ухваленій у четвер на пленарній сесії Європейського парламенту резолюції.

«Депутати Європарламенту засуджують безпрецедентний рівень порушень прав людини, скоєних проти мешканців Криму, насамперед татар, корінного народу Криму, і жорсткі обмеження на свободу вираження думок та мирних зборів», - йдеться у документі.

Євродепутати підкреслюють, що Росія, як держава, яка окупувала півострів, несе відповідальність за те, щоб забезпечити безпеку всього населення і має разом з місцевою де-факто владою ефективно, неупереджено і прозоро розслідувати всі випадки зникнень, катувань і порушень прав людини, скоєних поліцією і воєнізованими силами, активними на Кримському півострові з лютого 2014 року.

У резолюції Європейський парламент знову гостро засуджує незаконну анекцію Росією Кримського півострова.

Крім того, євродепутати закликають Російську Федерацію негайно звільнити Олега Сенцова і Олександра Кольченка, яких засудили в РФ, і гарантувати їх безпечне повернення в Україну.

Євродепутати вітають українську ініціативу щодо створення міжнародного переговорного механізму щодо відновлення українського суверенітету над Кримом в форматі «Женева-плюс», який повинен включати безпосередню взаємодію ЄС.

«Закликаємо Росію почати переговори з Україною та іншими сторонами щодо питанню деокупації Криму, для відновлення торгівлі та скасування ембарго і надзвичайного стану в Криму», - зазначається у документі.

Євродепутати також заявили про свою підтримку рішення ЄС заборонити імпорт продукції з Криму, якщо вони не супроводжуються сертифікатом походження від української влади, а також обмежувальні заходи щодо експорту певних товарів і технологій, інвестицій, торгівлі та сфери послуг в Криму.

«Закликаємо Раду і надалі керуватися цими санкціями аж до завершення повної реінтеграції Криму до законодавства України», - йдеться у резолюції Європарламенту, ухваленій у четвер.

Дивіться також: Гаманці корупціонерів треба вивернути раз і назавжди - Наливайченко

Гаманці корупціонерів треба вивернути раз і назавжди - Наливайченко. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:16 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG