Спеціальні потреби

Байден продовжив дію санкцій США проти Білорусі


Президент США Джо Байден продовжив дію санкції США проти Білорусі, які було вперше запроваджено у 2006-му році. Текст заяви розміщено на сайті Білого дому.

"Дії та політика певних членів уряду Білорусі та інших осіб продовжують становити незвичну та надзвичайну загрозу національній безпеці та закордонній політиці США. Через це, надзвичайна ситуація оголошена 16 червня, 2006-го року, має продовжити діяти після 16-го червня 2021-го року. Тому, у відповідності до розідлу 202(d) Закону про надзвичайні ситуації (50 U.S.C. 1622(d)), я продовжую на рік надзвичайну ситуацію оголошено виконавчим указом 13405.", - йдеться у тексті на сайті Білого дому.

Санкції було запроваджено Джорджем Бушем-молодшим у 2006-му році у зв'язку, як вказується, з порушенням білоруською владою прав людини і проведенням виборів, які міжнародна спільнота визнала недемократичними.

Рішення про продовження указу 13405 приймається щорічно. Якщо президент США не продовжує його дію через рік після підписання, протягом трьох місяців він автоматично втрачає силу. Наприклад, минулого року, тодішній президент США Дональд Трамп також продовжив дію санкцій проти Білорусі.

Дивіться також: У Києві стартувала міжнародна конференція "Демократія у дії", присвячена боротьбі України із корупцією

XS
SM
MD
LG